Štruncovy sady v Plzni

Štruncovy sady v Plzni

 
 
 
 

Štruncovy sady v Plzni

Plzeň chce vybudovat ve Štruncových sadech relaxační park.
Autory projektu jsou architekti Daniel a Pavel Němečkovi.

 
Plzeň 26. března (ČTK) - Do prázdnin roku 2012 chce Plzeň vybudovat v centru města poblíž soutoku řek Radbuzy a Mže relaxační a sportovní park za 115 milionů Kč. Už vloni žádala o evropské dotace na tento projekt, ale neuspěla, letos bude o 70 milionů korun usilovat znovu. Projekt Relax centrum Štruncovy sady zahrnuje hlavně parkové úpravy či sportovní a dětské areály a hřiště. Přepracovanou žádost podáme příští měsíc, zahájení stavby plánujeme na září a dokončení o rok později, řekl ČTK plzeňský primátor Martin Baxa (ODS).

Radnice se chce znovu ucházet o peníze z evropského programu ROP Jihozápad. Plzeň sice původně v programu uspěla, ale 5. výzva ROP se pak musela kvůli policejnímu vyšetřování celá přehodnotit a plzeňský záměr byl regionální radou zamítnut. Nyní město svou žádost přesunulo do kapitoly Integrované projekty rozvojových center a pracovníci úřadu regionální rady ROP Jihozápad ho předběžně shledali jako "způsobilý a naplňující cíle oblasti podpory".

Pokud dotace Plzni vyjdou, dočkají se Štruncovy sady v centru města výrazné proměny. Tento areál je dnes určen výhradně vrcholovému sportu, ale radnice jej chce zatraktivnit novými veřejnými prostranstvími a posílením sportovní a rekreační nabídky pro veřejnost.

Ze Štruncových sadů, kde je nyní městský fotbalový a atletický stadion, tak zmizí nevzhledný betonový plot, opraví se veškeré povrchy stezek, jež poslouží pro cyklisty a in-line bruslaře, vznikne tam horolezecká stěna a skateboardové centrum. Pro děti město počítá s víceúčelovým hřištěm. Přímo na soutoku obou řek by mělo vzniknout náměstíčko s fontánou, venkovní galerie a nová lávka přes Radbuzu do pivovaru.Pokud město dotaci ve výši 70 milionů korun nedostane, muselo by stavbu zřejmě odložit o několik let. Akce je přitom součástí soutěžní přihlášky, s níž Plzeň získala titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2015.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.