Štruncovy sady v Plzni se mění na relaxační areál

Štruncovy sady v Plzni se mění na relaxační areál

 
 
 
 

Štruncovy sady v Plzni se mění na relaxační areál

Plzeň bude mít do srpna relaxační areál u fotbalového stadionu.
Autory projektu jsou architekti Daniel a Pavel Němečkovi (doplněno Stavbaweb).Plzeň 27. června (ČTK) -
Do konce srpna bude v okolí plzeňského fotbalového stadionu hotová zóna rekreace a sportu za 72 milionů korun, z 85 procent hrazená EU. Zajistí pro veřejnost aktivity, které v centru chybějí, a zároveň zkrášlí zanedbaný prostor poblíž soutoku řek Radbuzy a Mže. Navíc zvýší bezpečnost v okrajové lokalitě. ČTK to řekl primátorův náměstek Martin Zrzavecký (ČSSD).

Město dokončilo v prosinci přestavbu svého fotbalového stadionu za 360 milionů Kč. Švýcarský investor, který měl dobudovat hlavní tribunu včetně supermarketu, podle náměstka definitivně padl. "Nepočítáme s tím. Bavíme se o tom, jak eliminovat výjimky, které máme. Tedy dostavbu posledního bloku sedaček a výstavbu dvou stožárů se světly a rekonstrukci hlavní tribuny," uvedl. Město letos nepočítá s další investicí, spíše až příští rok. Podle Zrzaveckého existuje několik variant.

Po přestavbě stadionu zmizel ze Štruncových sadů atletický areál, jehož náhrada vznikne do dubna 2013 v okrajové části Skvrňany. Plzeň dnes uzavřela s atletickým klubem smlouvu o nájmu, provozování a údržbě nového atletického stadionu. "Je tam předána k užívání tartanová dráha i travnatý prostor uvnitř. Protože stále probíhá stavba, tak tam mohou zatím jen trénovat, nikoli soutěžit," uvedl náměstek. Kromě dohody města s klubem byla podepsána ještě trojdohoda včetně kraje o tom, že stadion bude využívat také sousední krajské učiliště.


Související články:


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.