Technopark Kralupy je dostavěný, výzkum začne příští rok

Technopark Kralupy je dostavěný, výzkum začne příští rok

(29. 9. 2014) Přestavba průmyslového mlýna na vědecko-technický park v centru Kralup nad Vltavou je hotová.

 
 
 
 

Technopark Kralupy je dostavěný, výzkum začne příští rok

Přestavba průmyslového mlýna na vědecko-technický park v centru Kralup nad Vltavou je hotová.

Kralupský původně parní mlýn byl postaven v roce 1867. (zdroj foto: Kralupy)
(ČTK) - Technopark Kralupy je s předstihem dostavěný, výzkumné a vývojové práce Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT) v Praze v něm začnou příští rok. Park bude zaměřen na stavební chemii a materiály.

ČTK o tom informoval prorektor pro strategie a rozvoj VŠCHT Praha Milan Pospíšil. Stavba byla dokončena na začátku září, tedy o několik týdnů dříve než bylo naplánováno. Náklady na stavbu budovy parku a jeho vybavení dosáhnou celkem 260 miliónů korun, pokryje je ze 75 procent dotace z operačního programu ministerstva průmyslu a obchodu, zbytek uhradí VŠCHT Praha.

Nyní se koná tendr na přístrojové vybavení a připravuje se zkušební provoz budovy. „Teď připravujeme prostory pro výzkumnou a experimentální činnost a potřebné systémy pro provoz parku,“ uvedl Pospíšil.

V Technoparku bude působit celkem osm výzkumných skupin, které se budou věnovat stavebním, žáruvzdorným a izolačním materiálům, stavebním konstrukcím, rekonstrukci starých objektů, ale i recyklaci stavebních materiálů či mikrobiální kontaminaci staveb a materiálů.

VŠCHT Praha jedná s řadou firem ze stavebnictví, chemického průmyslu a výroby stavebních materiálů. „Řada oslovených firem projevila předběžný zájem na spolupráci v rámci Technoparku. Kontrakty však uzavřeny nejsou,“ informoval prorektor.

V Technoparku je také naplánována konkrétní spolupráce se základními a středními školami, která začne od roku 2015. „Připravuje se zajímavý program pro základní školy a speciální programy pro středočeské střední školy,“ doplnil Pospíšil.

Doplněno Stavbaweb:
Stavbu realizovala společnost Syner, s. r. o.

Související články:
• VTP TECHNOPARK Kralupy 29.7.2013
• V Kralupech nad Vltavou vznikne vědecko-technický park pro výzkum vlastností stavebních materiálů 7.9.2012


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz