Teplá Ohře

Teplá Ohře

(13. 5. 2019) Výstava studentských prací ve Vřídelní kolonádě

 
 
 
 

Teplá Ohře

KDY: od 10. 5. 2019 do 15. 6. 2019
KDE: Vřídelní kolonáda

​Vize pro Karlovy Vary v kontextu dvou řek očima studentů FA ČVUT ve spolupráci s KAM KV°
Fakulta architektury ČVUT ve spolupráci s Kanceláří architektury města Karlovy Vary Vás srdečně zve na výstavu studentských prací, které vznikly během zimního semestru napříč všemi ročníky fakulty a které řeší témata - potenciál řeky v centru města, konverze hodnotných chráněných objektů.​ Studenti několikrát navštívili město Karlovy Vary, zúčastnili se přednášek o historii a urbanismu města a pracovali na svých projektech v rámci čtyřdenního workshopu přímo v centru města. 

Obě řeky, Teplá a Ohře, včetně jejich soutoku, jsou přirozenou spojnicí lokalit, které po společné dohodě KAMu s vedoucími ateliérů Fakulty architektury ČVUT Praha byly vybrány pro semestrální projekty 2018/2019 a pro témata diplomových prací. 
Více najdete na webu KAM KV


Budoucí architekti navrhli nové podoby některých míst v Karlových Varech
(ČTK) - 
Pohled budoucích architektů, jak by mohly vypadat některá klíčová místa Karlových Varů, představila dne 9. 5. 2019 výstava Teplá Ohře ve Vřídelní kolonádě. Uspořádala ji Kancelář architektury města Karlovy Vary (KAM) a Fakulta architektury ČVUT v Praze, jejíž studenti připravili návrhy.

Na výstavě se podílel i vedoucí jednoho z ateliérů Fakulty architektury ČVUT architekt Boris Redčenkov, známý svou prací v atelieru A 69, který se podílel i na řadě projektů v Karlovarském kraji, například v Chebu i Karlových Varech. Je rodákem z Františkových Lázní.

Jak řekl ČTK, při návštěvách studentů v Karlových Varech se všichni shodli na tom, že město má nezaměnitelný genius loci, který ale směrem od lázeňského centra postupně mizí. "Jsou Karlovy Vary, které ale nejsou pro Varáky, je tu monofunkční lázeňská zóna. Proto se část studentů zabývala tím, jestli by mělo vzniknout nové centrum města, a logicky se nabízí soutok Teplé a Ohře. Z toho vzniknul i název výstavy," řekl Radčenko.

Podle Kamily Amblerové z ČVUT se také při přípravě výstavy podařilo spojit studenty prvního ročníku a studenty všech ostatních ročníků. "Tím se začínající studenti mohli bok po boku připojit k práci starších kolegů, někteří pracovali již na úrovni diplomových prací," hodnotí výstavu prací Amblerová.

Nejmladší studenti se věnovali návrhům na možnou výstavbu nového pavilonu v Dvořákových sadech. Další práce navrhují podobu bytové zástavby v prázdném prostoru pod chrámem sv. Máří Magdaleny, podobou budoucí Vřídelní kolonády nebo právě zástavbu okolo soutoku řek, které protékají lázeňským městem. Celkem je tak k vidění 35 prací.

"KAM velmi oceňuje zájem o město Karlovy Vary a vynaloženou práci studentů, diplomantů a vedoucích ateliérů FA ČVUT. Tato skutečnost mě osobně naplňuje důvěrou, že město, které v současnosti bojuje s nezájmem a migrací mladých a vzdělaných lidí, přeci jenom vzbuzuje pozornost a podněcuje inspiraci u architektů a urbanistů, kterým naše město není lhostejné,
" shrnul jeden z principů výstavy Petr Kropp, ředitel KAM.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.