Tmel illbruck SP510

Tmel illbruck SP510

(12. 6. 2019) Všestranný materiál, který dokáže pokrýt široké spektrum aplikací od tmelení a vyplňování až po lepení

   
 
 
 
 

Tmel illbruck SP510

Pro nasazení na více frontách byl stvořen nový univerzální tmel illbruck SP510. Jde o všestranný materiál, který dokáže pokrýt široké spektrum aplikací od tmelení a vyplňování až po lepení. Zvládá klasické stavební spáry s velkými dilatacemi, aniž by později docházelo k jejich praskání či k utržení od podkladu. Poradí si rovněž s běžnými spárami a trhlinami v interiérech i exteriérech, na které se běžně používají silikonové, akrylové nebo polyuretanové tmely. SP510 dokáže tyto technologie plnohodnotně nahradit. Uplatnění najde i jako pevné lepidlo k fixaci parapetů, lišt a schodnic.

SP510 je postavený na formulaci hybridních polymerů, což znamená, že neobsahuje žádné škodlivé látky, je UV stabilní, plně přetíratelný, velmi elastický a příjemně zpracovatelný i bez vyhlazovacích prostředků. Kapitola sama pro sebe je pak jeho vytlačitelnost. Každý, kdo někdy pracoval s polyuretanovým tmelem, ví, že průměrnou pistolí je doslova úmorné s takovým produktem pracovat. Naproti tomu s SP510 je to spíše zážitek. Tmel jsme zkoušeli aplikovat tou nejjednodušší rámovou pistolí za pár korun a museli jsme uznat, že mačkání spouště šlo jako po másle.

Uplatnění tmelu SP510 je opravdu velmi, velmi široké. Jestliže nepotřebujete z jakéhokoliv technického důvodu speciální materiál, nabízí se okamžitě možnost univerzálního řešení. Proč s sebou nosit akrylový tmel, se kterým potřebuji vytmelit spáry mezi sádrokartonem a stěnou, montážní lepidlo na přilepení podlahových lišt a nakonec silikon na utěsnění spár na venkovní terase? SP510 tyto typizované aplikace s přehledem zvládne a ještě s kvalitnějším výsledkem. „Vícefrontové“ využití je tedy hlavní motivací proč mít SP510 neustále u sebe.

Univerzální stavební tmel illbruck SP510 je dodáván v kartuši 310 ml ve světle šedé barvě nebo v salámech 600 ml v barvách světle šedá, betonově šedá a bílá. Je certifikován dle ČSN EN 15651-1. Doporučená maloobchodní cena je 98 Kč bez DPH.

podle podkladů společnosti tremco illbruck

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.