TOUAX slavnostně otevřel svou první modulovou mateřskou školku v ČR

TOUAX slavnostně otevřel svou první modulovou mateřskou školku v ČR

 
 
 
 

TOUAX slavnostně otevřel svou první modulovou mateřskou školku v ČR

Postavil ji za 2 měsíce, a to hned v nadstandardním provedení

V rámci vlastního programu na podporu rozvoje modulové výstavby v ČR oslovil v březnu Touax obce v okolí Prahy s nabídkou realizace referenční modulové mateřské školky za zvýhodněných podmínek.
„V březnu jsme zjistili, že nám chybí více jnež 50 míst v mateřské školce. Rozhodli jsme se proto problém okamžitě řešit. Zaujala nás rychlost, jednoduchá a rychlá realizace a variabilita modulové stavby do budoucna. Dostali jsme více nabídek od různých společností. Požadovali jsme realizaci přes dva prázdninové měsíce, jednoduchou a levnou budoucí úpravu objektu formou přístavby druhého patra, včetně budoucích změn pracoven mateřské školky na učebny základní školy. Naším požadavkem bylo i plynové topení. Touax nám ve všem vyšel maximálně vstříci,“ uvádí Jaroslav Hampl, místostarosta obce Poříčany, který měl realizaci projektu ze strany obce na starosti.

Na první pohled není vůbec patrné, že jde o stavbu složenou z modulů. Objekt působí velmi kompaktně, architektonicky zajímavě, dominantním prvkem je barevná fasáda z kombinace dřeva z pařené borovice a cembonitových desek. „Záměrně jsme volili nadstandardní provedení a tzv. nepřiznanou modulovou stavbu, která si však zachová své hlavní modulové přednosti. Objekt sám bez fasády splňuje veškeré požární, hygienické, akustické a stavebně- a tepelně-technické požadavky, které na novostavby moderních mateřských školek kladou platné normy a předpisy. Školka mimochodem dosáhla horní hranici stupně C průkazu energetické náročnosti budovy,“ popisuje Igor Zahradníček, ředitel společnosti Touax, s. r. o. „Veřejnost zná pouze „buňkoviště“ a o modulových stavbách si tak myslí, že jde jen o provizorní, nekvalitní, zdraví škodlivé, normy nesplňující a nehezké objekty. Naší snahou v Poříčanech bylo ukázat, jaké jsou skutečné možnosti a přednosti modulové výstavby. Nízká cena, rychlá realizace, variabilita a mobilita stavby. A samozřejmě maximální funkčnost a užitná hodnota. Reprezentativní fasáda je jen otázkou vkusu a jednou z možností, jak objekt oživit a bojovat s předsudkem vůči stavebnicovému způsobu výstavby,“ doplňuje Zahradníček.

Investorem a stavitelem školky byl OÚ Poříčany, který se postaral o spodní stavbu, napojení na sítě, inženýring, terénní úpravy a vybavení školky nábytkem, kuchyňskou linkou a spotřebiči. Společnost Touax připravila architektonický návrh na míru určeného pozemku a jeho specifickým omezením, projektovou dokumentaci pro inženýring a kompletní horní stavbu. Stavba probíhala velmi rychle a s minimální zátěží pro obyvatele obce – jeden den přijely moduly na nákladních autech a za 24 hodin byla postavena hrubá stavby. Celý objekt byl pak dokončen a zkompletován za neskutečných 23 dnů. Následující 4 týdny se pak montovala fasáda a prováděly dokončovací práce a terénní úpravy tak, aby děti mohly 1. září nastoupit do plně připravené školky.

Zde je možné si prohlédnout krátký film o průběhu realizace mateřské školky.

Tisková zpráva Touax, Poříčany 23.9.2010

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.