Trať galerií Praha - Karlín - Viadukt

Trať galerií Praha - Karlín - Viadukt

(18. 9. 2013)

 
 
 
 

Trať galerií Praha - Karlín - Viadukt

Negrelliho viadukt mezi ulicemi Křižíkovou a Sokolovskou se 19. – 21. 9. 2013 otevře veřejnosti. V prostorách 10 oblouků vytvoří galerie své site-specific instalace.


Zapojení do Tratě galerií jsou: A.M.180 gallery, Galerie Ferdinanda Baumanna, Divus, Drdova Gallery, Galerie Patricia Milano, Galerie NTK, Futura, MeetFactory a Tranzitdisplay. Kromě výstav budou oblouky sloužit pro koncerty, bar, projekce, dětské dílny, divadelní, taneční či kulinářská vystoupení.

Trať galerií je s programem svého třetího dne 21.9. součástí celopražské slavnosti Zažít město jinak organizované sdružením Auto*mat.

19.9.
16 00 představení projektu pro média a veřejnost
17 00 Vladimír 518 - prohlídka
18 00 vernisáž
18 30 Antonín Novotný - Karlínské Mojito - divadlo
19 00 Ruce naší Dory - koncert
Střešovická kramle - koncert
Mlsná Kavka + Green Doors – vegetariánská cuisine + Slyšet město jinak
21 00 DJ Orisha (B-fly)

20.9.
10 00 - 16 00 Karlínské Spektrum - umělecká tvůrčí dílna
16 00 Sváťovo dividlo - O Koblížkovi - loutkové divadlo
17 00 přednáška Veřejný prostor a design
městského mobiliáře - David Karásek (mmcité)
17 30 přednáška Využití viaduktů v zahraničí - CCEA MOBA

18 00 S.d.Ch. Divadelní seminář Varlén: Világoš pod viaduktem
19 00 Prague Modern Young + Ponec - ImproVIAdukt - improvizační tanečně-hudební interakce
21 00 Autopsia Archive Prague – hudební performance

21.9.
10 00 - 14 00 Karlínské Spektrum - Umělecká tvůrčí dílna
10 00 - 13 00 Galerie GUD - dětský workshop: Praha v mých očích
14 00 Helena Čubová – Meškání v intermezzu + Gala Lozynská violoncello
Josef Straka poezie – Vlakové texty a texty psané ve vlaku
15 00 prohlídka Richard Biegel
16 00 Sabotanic Garden (FIN/CZ) - hudební performance
17 00 diskuze
18 00 Easterndaze presents:
Střed Světa live /Baba Vanga, CZ/ - koncert
S Olbricht live /Opal Tapes, HU/ - koncert
SILF live /Farbwechsel, HU/ - koncert
Shibuya Motors live /Atrakt Art, SK/ - koncert

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

8. 12. 2021 17:10:41

Re: Parkovací dům Černý Most

Tleskám! Radost trochu kalí, že zde vzniká první vzorová vlaštovka asi tak 30 let poté, co by bylo takové vlaštovky potřeba, ale zaplaťpánbu za ty dary. Bohužel tak je to s námi tady v české kotlině pořád a asi jenom výjimečně bychom hledali počiny a osobnosti, jež nereagují na minulost či v lepším případě horkotěžko dohánějí palčivou přítomnost, ale hledí do budoucnosti (jo, hned mě napadl Jan Antonín Baťa, dovedeme si vůbec představit někoho takového v současnosti?). A tak když vytrváme v úsilí, budeme snad za 50 let tam, kde je civilizovaný svět dnes... V mladickém optimismu 89. roku minulého století jsem si chvíli myslel, že by snad tohle prokletí mohla naše společnost konečně překonat a že bychom se snad konečně mohli stát skutečně moderním státem na evropské špičce. Ale dost rychle mě to přešlo (přišla doba žvástů o "spálené zemi" a následná dekadence "oposmlouvy") a dnes už ten optimismus nějak nenacházím. (Stavba 6 km obchvatu Horní Lukavice od zahájení bude trvat 4 roky... čtyři dlouhé roky...) Za 8 let vlády těch, co "nekecejí, ale makají", jsme viděli, že populismus diletantů, kteří chtějí řídit stát jako firmu, jenom k tomu bohužel nemají nejmenší kompetence, taky nikam nevede. Před všemi budoucími vládami (ale to platí i pro všechny firmy a lidi v nich) tu stojí obrovský úkol - začít to strašné zpoždění konečně nějak dohánět. K dluhu komunismu se bohužel začíná přičítat dluh neschopnosti naší generace, a to ten dluh komunismu ještě nebyl zahlazen ani zdaleka. A k tomu výzvy doby, které nás v devadesátkách ani omylem nenapadly...(A budou mnohem vážnější, než si kdo odváží dnes vyslovit nahlas.) Budete muset, milí třicátníci a mladší, asi opravdu zabrat. Budete lepší a úspěšnější, než jsme byli my? Moc bych vám to přál, opravdu ano.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz