třiarchitekti: Dům seniorů RoSa v Praze-Kobylisích

třiarchitekti: Dům seniorů RoSa v Praze-Kobylisích

(15. 12. 2014) (RoSA, Praha, 11. prosince 2014) - Dům seniorů RoSa v pražských Kobylisích přivítal své nové nájemníky. Ti už od začátku prosince začínají využívat kromě svého bydlení také služby, které speciální komplex nabízí.

 
 
 
 

třiarchitekti: Dům seniorů RoSa v Praze-Kobylisích

(RoSA, Praha, 11. prosince 2014) - Dům seniorů RoSa v pražských Kobylisích přivítal své nové nájemníky. Ti už od začátku prosince začínají využívat kromě svého bydlení také služby, které speciální komplex nabízí.

V těchto dnech začalo fungovat také Centrum RoSa. Již během prosince mohou využít obyvatelé RoSy i další návštěvníci řadu programů a aktivit v přednáškovém sále domu či knihovně. Na všechny čekají vzdělávací programy, poradenství pro seniory i tvůrčí dílny. Oficiálního slavnostního otevření se RoSa dočká na začátku roku 2015. V dalších měsících získají v Rezidenci RoSa domov další desítky seniorů.
Z tiskové zprávy RoSa

Doplněno Stavbawebem:

Dům seniorů RoSA
investor: ATKINS a LANGFORD DEVELOPMENT s.r.o
místo: Střelničná, Praha-Kobylisy
autor: David Mareš, Jana Ilková, třiarchitekti
autorská spolupráce: Kateřina Richtrová, Štěpán Špoula
projekt: 2011-2013
Generální projektant: Deltplan a třiarchitekti
Zdroj foto a vizualizací: www.rezidencerosa.cz
 

Autoři: Studie rekonstrukce řeší stavební úpravy a částečnou změnu užívání objektů tří objektů kompexu bývalé ubytovny Vojenských staveb na ubytování určené pro seniory, doplněné službami. Dům leží na okraji několika urbanistických struktur. Veškeré úpravy navrhujeme s cílem komplex lépe zapojit do okolí a změnit jeho současný sídlištní charakter na městský. Hlavním prostředkem této snahy je individualizace jednotlivých objektů tak, aby začaly působit jako samostatné domy v řadové zástavbě.


Návrh dispozice respektuje původní konstrukční uspořádání domu. V sedmipodlažních objektech jsou navrženy ubytovací jednotky. Ve dvoupodlažním objektu je navrženo společné vybavení pro obyvatele rezidence. Některé části stavby uvažujeme ve vyšším standardu, ale stále s ohledem na celkou hospodárnost investice: kvalitní okna, kvalitní vstupní dveře ve společných prostorách, podlahy ve vstupní hale z teraca nebo kamenné dlažby, zateplovací systém s kvalitní omítkou. Je to fasáda, společné prostory a venkovní úpravy, co určuje standard domu.


Foto původního stavu

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

7. 2. 2024 02:46:39. Garanti nabídka půjčky. Garanti Pożyczki

 
 
 
 

7. 2. 2024 02:46:39. Garanti nabídka půjčky. Garanti Pożyczki

  Dobrý den. Jsme pujcky Garanti. Jsme cestní a spolehliví veritelé. Poskytujeme pujcky za jasných a srozumitelných podmínek se sazbou 3.85%. Nabízíme jak podnikatelské pujcky, osobní pujcky, pujcky na auta a úcty. Pokud je vaše žádost o pujcku stále platná, kontaktujte nás prímo na: garrantiloans@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a