Trojhalí v Ostravě

Trojhalí v Ostravě

 
 
 
 

Trojhalí v Ostravě

Svou vizi projektu Trojhalí představil Josef Pleskot.

Budovy ostravského Trojhalí by měly mít multifunkční charakter

Ostrava 8. října (ČTK) -
Historické budovy na území bývalé koksovny Karolina v Ostravě by měly mít po své rekonstrukci ryze multifunkční charakter. V památkově chráněných objektech se tak budou moci konat nejen sportovní akce, ale například i výstavy nebo třeba trhy. Novinářům to dnes řekl architekt Josef Pleskot při představení své vize projektu Trojhalí, jak jsou budovy nově nazývány.

Projekt počítá s tím, že z někdejší ústředny (takzvaného dvojhalí), jejíž rozloha je přibližně stejná jako centrální Masarykovo náměstí, vznikne jakési zastřešené náměstí. V jeho podzemí bude veškeré potřebné zázemí pro konání různých akcí. Chybět tak nebudou šatny, toalety nebo sklady. Hala by primárně neměla být vytápěná, ale za určitých podmínek by bylo možné v ní teplotu zvýšit. Vytápěný by naopak měl být objekt někdejší elektrocentrály (takzvané jednohalí).

Podle primátora Petra Kajnara (ČSSD) zatím město s celým projektem není tak daleko, aby mělo zpracovány nějaké limity pro konání akcí. "Teď se to bude řekněme dva roky stavět a v okamžiku, kdy se to bude chýlit ke konci... tak se tomu začne dávat nějaký řád," uvedl Kajnar.

Podle Pleskotova návrhu by v budoucnu měla vést přes území tramvajová trať, která by ho lépe spojila s nedalekou oblastí Dolních Vítkovic, kterou rovněž čeká zásadní revitalizace. Kolem budov by měl být vybudován kaskádovitý sestup, který umožní přístup do i objektů z jeho podzemní části.

Podzemí hal by se navíc mohlo propojit s podzemím už nyní stavěným obchodním centrem, které na území buduje developerská společnost Multi Development. V minulosti vyhrála soutěž na proměnu celého území, kde vznikne nová městská čtvrť, která by měla být definitivně dobudována v roce 2018.

Město Ostrava je nyní vlastníkem obou objektů. Budova ústředny byla dříve v majetku developerské společnosti, město ji však od developera za symbolickou cenu 10 000 korun odkoupilo. S renovací se počítá v letech 2011 až 2012. Očekávané odhadované náklady jsou kolem 300 milionů korun a z velké části bude financována z evropských dotací.
Související články:
Karolína - Ostrava

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.