ÚOHS zrušil tendr na úpravy Tyršových sadů v Pardubicích

ÚOHS zrušil tendr na úpravy Tyršových sadů v Pardubicích

 
 
 
 

ÚOHS zrušil tendr na úpravy Tyršových sadů v Pardubicích

(ČTK) - Dlouho odkládaná revitalizace Tyršových sadů v Pardubicích nabírá další zpoždění. Radnice vybrala ve výběrovém řízení dodavatelskou firmu BAK Stavební společnost Trutnov, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) však tendr zrušil. Město podá proti rozhodnutí antimonopolního úřadu rozklad, hrozí však, že kvůli zdržení přijde o evropskou dotaci na projekt."Jsme přesvědčeni, že máme pravdu a že jsme nepochybili. I proto jsme připraveni se v krajním případě obrátit na správní soud,"
řekla ČTK primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).

ÚOHS výběrové řízení zrušil kvůli přísně nastaveným požadavkům na technickou kvalifikaci uchazečů o zakázku. Podle úřadu jsou v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Městu neuložil žádnou pokutu, ale chce uhradit náklady řízení ve výši 30.000 korun.

Město se brání tím, že při nastavování podmínek soutěže chtělo mít co největší jistotu, že firmy, které se budou o zakázku ucházet, jsou schopny ji také bezpečně a v požadované kvalitě realizovat. V minulosti již jednou vítěz soutěže na úpravu parku odmítl splnit už uzavřenou smlouvu.

Do posledního výběrového řízení se přihlásilo deset uchazečů, kvalifikační kritéria kritizovaná ÚOHS splnilo devět z nich. Vítězná firma nabídla cenu 86,77 milionu korun, projektová cena byla 89,62 milionu korun.

Na revitalizaci Tyršových sadů město získalo evropskou dotaci z Regionálního operačního programu. Čerpání peněz je ale časově omezeno. Podle radního Milana Košaře je nezbytné podepsat smlouvu s dodavatelem do konce ledna, jinak reálně hrozí odejmutí dotací.

Úpravu zanedbaného parku zdržely také protesty ochránců přírody. Vadilo jim nadměrné kácení stromů a keřů a vysoké náklady projektu.

Doplněno Stavbaweb:

Tyršovy sady v Pardubicích
Soutěž na urbanistické a architektonické řešení Tyršových sadů : 2002
Vítězný návrh: Atelier Zahrada nad Metují / Tomáš Jiránek
Spoluautoři: A. Jiránková, M. Lehmann, M. Turba, J. Vyškovský
Projekt: 2010-2011
Hlavní projektant:
New Visit, s.r.o., Tomáš Jiránek – hlavní architekt
Spoluautoři: Marek Lehmann,  Vlastimil Koupal


Podrobné informace o projektu naleznete i na stránkách Pardubic - Revitalizace Tyršových sadů.
Prezentaci návrhu zde.Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.