Úpravy parteru náměstí Jana Palacha v Praze

Úpravy parteru náměstí Jana Palacha v Praze

(24. 4. 2019) Město aktuálně dokončuje práce na projektové dokumentaci

 
 
 
 

Úpravy parteru náměstí Jana Palacha v Praze

(ČTK) - Praha upraví parter náměstí Jana Palacha. Nyní dokončuje práce na projektové dokumentaci. Do konce roku by měla získat územní rozhodnutí a v příštím roce připraví dokumentaci pro stavební povolení a soutěž na dodavatele. Zatím není jasné, jaké budou náklady na úpravy. ČTK to na dotaz sdělil tiskový mluvčí hlavního města Vít Hofman.

"Náměstí Jana Palacha v současné podobě vznikalo postupným, mnohdy živelným a nekoordinovaným procesem různých oprav a úprav. Svoji funkci tedy nyní plní velmi problematicky a je zde řada kritických míst," uvedl Hofman. Problematické jsou například úzké chodníky, nesourodé povrchy, obtížně využitelná plocha před Rudolfinem nebo nevyhovující tramvajové zastávky.

Rekonstrukce náměstí je rozdělena do tří etap. První se týká obnovy samotné plochy náměstí mezi Rudolfinem a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou. Celý prostor bude nově předlážděn, nádechový objekt garáží, který je uprostřed náměstí, nahradí stožár.

Další etapa se zaměří na obnovu Alšova nábřeží, kdy bude zkultivován prostor před Galerií Rudolfinum, promenáda okolo Vltavy, doplněno stromořadí a upraven prostor u vysoké školy. Třetí etapa zahrnuje úpravu ulic 17. listopadu a Křižovnická a také úpravy tramvajové trati a zkvalitnění zastávek.

První a druhá část budou trvat jeden rok, budou provedeny souběžně nebo na sebe úzce navazovat a omezí dopravu od Mánesova mostu. Třetí etapa bude následovat s odstupem v koordinaci s dalšími rekonstrukcemi.

Na náměstí sídlí Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, Vysoká škola uměleckoprůmyslová, v novorenesanční budově Rudolfina Česká filharmonie a v rohu náměstí je Uměleckoprůmyslové muzeum. 

Související články:
Architekt Králíček pro Prahu upraví svůj návrh náměstí J. Palacha  22.8.2016
Úpravy náměstí Jana Palacha v Praze by mohly začít příští rok  11.2.2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

28. 4. 2019 10:57:49. Re: Úpravy parteru náměstí Jana Palacha v Praze. Václav Kubec

  Dvořáku sbohem, potvrdilo se, že Vás tam jen odstavili.

29. 4. 2019 14:58:38. Re: Re: Úpravy parteru náměstí Jana Palacha v Praze. jadran

  Hlavně si taky připomeňme, že držitel pocty roku nevím za který rok a úžasný architekt Prágr, jehož stavby se mají památkově chránit neuměl ve skutečnosti nic (kromě schopnosti se za jakéhokoliv režimu prosadit a to zejména v období normalizace) způsob, jakým "navrhl" podzemí k Rudolfinu znemožnilo tam udělat nějaký kvalitní parter...a že se divím, gyráže pod tou najednou oslavovanou Novou scénou jsou stejně příšerné, jako tady. Inu, to je ono typicky "architektské" - hlavně aby to vypadalo, jak to bude sloužit a co to vygeneruje je naprosto lhostejné.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.