V Hradci Králové skončila rekonstrukce Šimkových sadů

V Hradci Králové skončila rekonstrukce Šimkových sadů

 
 
 
 

V Hradci Králové skončila rekonstrukce Šimkových sadů

(ČTK) - V Hradci Králové skončila rozsáhlá rekonstrukce Šimkových sadů za zhruba 60 milionů korun. Slavnostní otevření opraveného parku chystá radnice na listopad. Novinářům to řekl primátorův náměstek Jindřich Vedlich. Projekt úprav zpracoval ateliér ŽÁROVKA ARCHITEKTI (doplněno Stavbaweb).


"Město již stavu převzalo. Nyní se dokončují kolaudace, které se týkají budovy rotundy a toalet. To jsou však již jen administrativní úkony, stavba jako taková je už dokončená. Občané mají možnost si sady prohlédnout, konaly se tady už některé akce," řekl Vedlich.

Oprava sadů, která začala vloni v létě, měla původně skončit na přelomu srpna a září. Kvůli květnovým a červnovým silným dešťům se termín dokončení posunul na konec září. Ani ten však stavbaři nesplnili. Radnice proto plánuje uplatnit penále ve výši zhruba půl milionu korun.

Součástí rozsáhlé rekonstrukce parku bylo odbahnění rybníčku, přestavba původního objektu rotundy, ve kterém vzniklo zázemí pro občerstvení, či vybudování nových cest a úprava zeleně. V parku vznikla také dvě dětská hřiště. Lidé budou moci také využívat grily, které tam město umístilo už před opravami.

Související články:


 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.