V květnu by měla začít stavba nového mostu přes Vltavu v Praze

V květnu by měla začít stavba nového mostu přes Vltavu v Praze

 
 
 
 

V květnu by měla začít stavba nového mostu přes Vltavu v Praze

V květnu by měla začít stavba nového pražského mostu přes Vltavu. Spojí Holešovice a Troju a bude určen tramvajím, autům, cyklistům i pěším. ČTK to dnes řekl ředitel magistrátního odboru městského investora Jiří Toman. Trojský most nahradí provizorní tramvajový most, který je před Císařským ostrovem. Postaví ho společnost Metrostav v rámci budování tunelového komplexu Blanka.

Toman očekává, že firma stihne most postavit do otevření tunelu. "Ke dni otevření Blanky bude otevřen i most v Troji," řekl Toman. Podle mluvčího Metrostavu Františka Poláka by měly práce na tunelu skončit koncem roku 2011.

Návrh mostu vychází z architektonické soutěže, kterou vypsal magistrát. Podle internetových stránek www.tunelblanka.cz  byl z 20 návrhů vybrán obloukový most, který bude dlouhý asi 250 metrů. Prostředkem mostu povede tramvajová trať, autům budou sloužit celkem čtyři jízdní pruhy. Po stranách mostu budou chodníky pro pěší a pro cyklisty.

Most, který spojí ulice Partyzánskou v Holešovicích s Povltavskou na druhé straně řeky, má zejména pomoci dopravě v Praze 7. "Ulehčí Holešovičkám a Argentinské ulici, tak aby lidi přes Holešovičky nemuseli projíždět a nezatěžovali je," řekl Toman.

Most je součástí severozápadní části městského okruhu. Tato část městského okruhu bude dlouhá 6,4 kilometru. Zhruba 5,5 kilometru silnice povede tunely. Praha by měla za severozápadní část okruhu Metrostavu zaplatit 21,2 miliardy korun, dalších 4,5 miliardy korun bude stát technologické zařízení.

Celý městský okruh je rozdělen na pět částí - jižní, západní, severní, severovýchodní a východní. Jižní tvoří takzvaná Jižní spojka. Západní se skládá ze Strahovského tunelu, Mrázovky, Zlíchovského tunelu a úseků mezi nimi. Oba tyto úseky jsou již dokončené. Severovýchodní od Balabenky po Pelc-Tyrolku a východní od Štěrboholské radiály po Balabenku hotové nejsou.

Zdroj: Zpráva ČTK, 3. 3. 2009

Podle stránek www.cka.cc vyhrál první cenu v soutěži na nový sdružený most návrh Jiřího Petráka, Ladislava Šaška, Romana Kouckého a Libora Kábrta.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.