V novém obchodní centru se komplexně čistí a zasakuje dešťová voda

V novém obchodní centru se komplexně čistí a zasakuje dešťová voda

(12. 8. 2019) Dešťová voda je svedena do dvou vsakovacích galerií o celkovém objemu 300 m3

 
 
 
 

V novém obchodní centru se komplexně čistí a zasakuje dešťová voda

Během léta 2019 probíhá komplexní vyřešení hospodaření s dešťovou vodou u nového obchodního centra s plochou cca 4300 m2 nedaleko Baťova kanálu, ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Projekční tým MEA navrhl systém odvodnění již v projektu a následně se firma ujala i realizace. Komplexní přístup – tedy zachycení dešťových vod, předčištění, svedení, systém zasakování, je zodpovědnou cestou pro nakládání s vodou a také pro zavlažování.

Dešťová voda je svedena do dvou vsakovacích galerií o celkovém objemu 300 m3. Součástí systému je odlučovač ropných látek, přečerpávací stanice nebo regulátor průtoku. Celý systém je navržen tak, aby dokázal zachytit i přívalové deště a zasáknout v optimalizovaném čase co největší množství vody. Realizace celého systému odvodnění a vsakování probíhá v rozmezí července a srpna.

Projekční tým MEA dokáže zhodnotit individuální potřeby stavby a navrhnout systém i s projekční přípravou, který bude dobře realizovatelný.

Více o komplexních možnostech odvodnění najdete na https://www.mea-odvodneni.cz/mea-tech/kategorie/4

podle podkladů společnosti MEA Water Management, s. r. o.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.