V pražském Karlíně se chystá výstavba 120 luxusních bytů - Rivergardens Z3

V pražském Karlíně se chystá výstavba 120 luxusních bytů - Rivergardens Z3

 
 
 
 

V pražském Karlíně se chystá výstavba 120 luxusních bytů - Rivergardens Z3

Společně se skupinou společností UNGELT/SPECTRUM připravuje KARLÍN GROUP zahájení výstavby rezidenčního projektu na Rohanském nábřeží, přímo u Vltavy v sousedství nedávno dokončeného projektu River Diamond. Půjde o další fázi velkého projektu Rivergardens. Objekt by měl zahrnovat přibližně 120 luxusních, kvalitních a architektonicky a dispozičně dobře řešených bytů. Architektem projektu je stejně jako v případě budovy KEYSTONE švýcarský architektonický ateliér EM2N.

Rivergardens Z3, autor: EM2N
Praha 8. března (ČTK) -
Developerská společnost Karlín Group plánuje v pražském Karlíně spolu se skupinou Ungelt/Spectrum výstavbu zhruba 120 luxusních bytů. Novostavby budou stát nedaleko kancelářské budovy River Diamond. Karlín Group to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě. Výši investice neuvedla.

Karlín Group v minulých dnech dokončila v Praze 8 také výstavbu kancelářské budovy Keystone, kterou si předem téměř celou pronajala stavební společnost Průmstav z francouzské skupiny Vinci. Budovu ještě během výstavby koupil fond GLL Real Estate Partners.

Dalším projektem developera je rekonstrukce a dostavba někdejší karlínské haly Kotlárny v Pernerově ulici pro skupinu Zdeňka Bakaly. Budova bude též sídlem vydavatelství Economia. Bakala získal od Karlín Group nemovitosti v roce 2010.

Karlín Group vznikla v roce 1997. Hlavním podílníkem je nyní podle vlastních údajů společnosti její zakladatel Serge Borenstein a švýcarská společnost Marc Rich Real Estate. Kromě Karlína plánuje firma výstavbu také v pražských Modřanech.

Původní velké plány na novou výstavbu ale firma v posledních letech kvůli hospodářské krizi utlumila. Například kancelářskou část karlínského projektu Rivergardens koupila od Karlín Group skupina HB Reavis.

Výstavba bytů v Česku loni klesla. Stavebníci začali v roce 2011 stavět 27.535 bytů, což byl podle Českého statistického úřadu meziroční pokles o 2,1 procenta. Počet dokončených bytů se loni snížil o 21,4 procenta na 28.628 jednotek.

Rivergardens Z3, autor: EM2N Rivergardens Z3, autor: EM2N Rivergardens Z3, autor: EM2N

Rivergardens Z3
zdroj obr.: EM2N


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.