Ve Švédsku má vzniknout největší lyžařská hala na světě

Ve Švédsku má vzniknout největší lyžařská hala na světě

 
 
 
 

Ve Švédsku má vzniknout největší lyžařská hala na světě

Stockholm 6. října (ČTK) - Švédsko zamýšlí postavit největší lyžařskou halu na světě. Pod střechou vznikne sjezdovka o délce 700 metrů, což podle webu skiurlaub-infos.com splní podmínky i pro pořádání světového lyžařského šampionátu.

Areál s názvem

Skipark 360

vyroste v Baalstě asi 40 kilometrů severozápadně od Stockholmu. Stavět by se mělo začít v roce 2013 a po dokončení bude hala viditelná i z metropole. Asi 135 metrů vysoká krytá sjezdovka bude zároveň jednou z nejvyšších staveb v této skandinávské zemi. Náklady se odhadují až na dvě miliardy švédských korun (asi 5,4 miliardy korun).

V komplexu bude kromě sjezdovky s převýšením 160 metrů také běžkařský tunel v délce 3,5 kilometru, otevřená hokejová hřiště a bruslařský stadion. Stavba bude šetrná k životnímu prostředí. Dodávky elektrické energie budou zajištěny z obnovitelných zdrojů, jako jsou solární panely, větrné či geotermální elektrárny.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.