VELUX ACTIVE with NETAMO

VELUX ACTIVE with NETAMO

(11. 7. 2019) Automatické řízení ventilace a stínění

   
 
 
 
 

VELUX ACTIVE with NETAMO

Jednou z hlavních výhod chytré domácnosti je snazší přístup ke zdravějšímu vnitřnímu prostředí s dobrými podmínkami pro kvalitní spánek, pohodlnými vnitřními teplotami, čerstvým vzduchem, vyhovujícími úrovněmi denního světla a přiměřenou vlhkostí. Představte si, jak vaše střešní okno automaticky vpouští dovnitř čerstvý vzduch ve chvíli, kdy to potřebujete. V horkém odpoledni se vaše rolety automaticky zatáhnou, aby u vás doma zůstalo příjemně. Při odchodu z domu byste mohli všechna okna zavřít stisknutím jediného tlačítka.

VELUX a jeho řešení pro smart home
Dálkově ovládané výrobky VELUX zajistí zdravé vnitřní prostředí ve vašem domě automaticky. Chytré senzory neustále monitorují teplotu, vlhkost a úroveň CO2 ve vaší domácnosti a otevírají a zavírají vaše střešní okna, rolety a žaluzie VELUX INTEGRA® tak, aby vytvořily zdravější vnitřní klima. Systém je plně kompatibilní také se staršími generacemi střešních oken VELUX, které lze jednoduše adaptovat na dálkové ovládání.

Automatické ovládání pomocí algoritmů v komunikační jednotce
• Větrání s využitím senzorů 
Algoritmus „Větrání s využitím senzorů” je reaktivní, což znamená, že zlepšuje vnitřní prostředí jen tehdy, když není optimální. Ventilační algoritmus na zá-kladě na měřených parametrů vnitřního prostředí (CO2, vlhkost, teplota) senzorem a externích dat získávaných z on-line předpovědí počasí (teplota, vítr, vlhkost) vypočítá, zda lze otevřením střešního okna vnitřní prostředí zlepšit nebo ne. Pokud ano, pak algoritmus vypočítá, do jaké míry a na jak dlouho je třeba okno otevřít. Jestliže je nutné větrání za deště, zajistí dešťový senzor integrovaný ve střešním okně VELUX INTEGRA®, aby se okno neotevřelo, dokud nepřestane pršet. Příklad: Vnitřní faktory a + b + c a vnější faktory d + b + e a „bez deště” = otevřít střešní okno z 50 % na 20 minut. 
• Denní větrání 
Algoritmus „Denní větrání” je reaktivní a zajišťuje větrání místnosti minimálně třikrát za den, pokud v ní není aktivován ventilační algoritmus. Účelem funkce každodenního větrání je zajistit, aby v místnosti nezůstávaly znečišťující látky, které neměří senzor vnitřního prostředí (tj. zápach, prach, chemické výpary). To, kolikrát za den se má okno otevřít, může uživatel nastavit v aplikaci. 
• Inteligentní ochrana před horkem 
Algoritmus „Inteligentní ochrana před horkem” je proaktivní. To znamená, že stínění se nezavře teprve ve chvíli, kdy je příliš horko, ale ještě dříve. Na základě parametrů venkovního prostředí získávaných z on-line předpovědí počasí (teploty, povětrnostních podmínek a délky dne) počítá riziko přehřátí místnosti a rozhoduje, ve které době mají být rolety, markýzy a žaluzie zatažené, aby k přehřátí nedošlo. Příklad: vnější faktory a + b + c = zatáhnout venkovní rolety v době od 11.30 do 14.30 h. 

Komunikační jednotka VELUX ACTIVE je „srdcem” systému VELUX ACTIVE. Právě k němu je připojen jak lokální WiFi router (internet), tak jednotlivé výrobky systému io-homecontrol® VELUX INTEGRA®, senzor vnitřního prostředí a centrální vypínač. S instalovaným systémem VELUX ACTIVE lze výrobky VELUX INTEGRA® ovládat – kromě dálkového ovládání VELUX INTEGRA® – ještě dalšími způsoby:

Ovládání tlačítky na centrálním vypínači a senzoru vnitřního prostředí
Senzor vnitřního prostředí má 3 tlačítka, kterými lze ovládat (nahoru/dolů/stop) všechny výrobky stejné kategorie v rámci dané místnosti (např. střešní okna). Po-mocí centrálního vypínače lze aktivovat resp. deaktivovat „bezpečný režim”, který omezuje nebo naopak umožňuje plně automatický chod střešních oken.

Ovládání aplikací v systému iOS nebo Android

Aplikace VELUX ACTIVE with NETATMO je nový „dálkový ovladač” na vašem chytrém telefonu, který vysílá po internetu příkazy do komunikační jednotky VELUX ACTIVE a dále do střešních oken, rolet a žaluzií VELUX INTEGRA® io-homecontrol®. Kromě ovládání jednotlivých výrobků pomocí posuvníků nabízí aplikace zkratky pro ranní/noční/bezpečný režim a nabídku nastavení, kde lze upravovat parametry podle potřeby (např. teplotu nebo automatické ovládání).

Ovládání pomocí aplikace Apple HomeKit
Uživatelé zařízení Apple mohou výrobky ovládat nejen pomocí aplikace VELUX ACTIVE, ale také z aplikace Apple HomeKit. Příkazový řádek se liší, protože příkaz pro ovládání výrobku je směrován z iPhonu přes WiFi směrovač, zařízení Home Hub a rozhraní VELUX ACTIVE do výrobku VELUX INTEGRA®. K ovládání výrobků pomocí aplikace Apple HomeKit lze použít i hlasovou asistentku Siri.

Podrobné informace o komunikační jednotce VELUX ACTIVE najdete v příloze pod článkem nebo přímo na stránkách společnosti VELUX.
podle podkladů společnosti VELUX

Související články:
Inovativní VELUX ACTIVE sbírá ocenění  9.4.2019  Dokumenty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.