Vídeň: Nová centrála koncernu ÖBB

Vídeň: Nová centrála koncernu ÖBB

 
 
 
 

Vídeň: Nová centrála koncernu ÖBB

Rakouské dráhy ÖBB začnou stavět nové sídlo pro holding a osobní dopravu. Za projektem stojí vídeňské architektonické studio Zechner & Zechner.

Z nové centrály Rakouských drah ÖBB se bude shlížet na Vídeň z výšky 88 metrů. Za projektem stojí vídeňské architektonické studio Zechner & Zechner. Vlastní stavební práce začnou v roce 2011 a dokončení projektu je plánováno na rok 2014. Společnost ÖBB bude do svého nového sídla, ve kterém bude pracovat 1 600 zaměstnanců investovat 69 miliónů EUR. Situováno je na jih od právě přestavovaného Jižního nádraží Südbahnhof, které se stane nádražím hlavním. Komplex se bude skládat ze tří traktů, nejvyšší stavba s 24 patry bude měřit 88 metrů, nižší objekt 67 m. Hrubá podlažní plocha bude činit 46 000 m2. V přízemí budovy počítá projekt s obchody, zázemím pro policii a sociálními zařízeními. Až nad nimi budou umístěny kanceláře ÖBB. Koncepce nového administrativního objektu je pojednána ohleduplně k životnímu prostředí. Po realizaci projektu trakční centrály na západním nádraží Westbahnhof, centrály infrastruktury na nádraží Praterstern a sídla „Rail Cargo Austria" na Erdbergu tak přímo u hlavního nádraží vznike čtvrté koncentrované stanoviště, centrála holdingu a osobní dopravy rakouských drah ÖBB.

Odkaz:
Architektonický ateliér:
www.zechner.com

Zdroj: orf.at

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.