Vídeňský činžák ze dřeva

Vídeňský činžák ze dřeva

 
 
 
 

Vídeňský činžák ze dřeva

Ve Vídni vzniká šestipatrový činžovní dům ze dřeva. Nabídne 101 nájemních bytů. Rakousko tak bude mít vůbec první vícepatrový dřevěný dům.

Vizualizace dřevostavby činžovního domu ve vídeňské čtrvti Donaustadt. Zdroj: architecture.at Fotocredits: Schluder Architektur/Hagmüller Architekten
Dřevo se při výstavbě rodiných domů využívá velmi často, v případě vícepatrových domů se doposud tento materiál v Rakousku neprosadil. Vídeňský magistrát intentzivně zkoumal vybraný materiál a výstavba prvního rakouského dřevěného činžovního domu v ulici Wagramer Straße již probíhá.
Konstrukce domu ve čtvrti Donaustadt se stala vítězným projektem v soutěži „Dřevostavby ve městě“ obecně prospěšného společenstva pro bydlení a sídlíště „Rodina“. Areál na ploše 8440 m2 nabídne 101 bytů. Komplex budov se skládá z jedné šestipatrové budovy a třech třípatrových domů. Šestipatrová stavba bude mít masivní dřevěnou konstrukci ze speciálních vícevrstvých dřevěných desek. V případě nižších staveb se jedná o čisté dřevostavby. Dřevěná konstrukce bude z vnějšku omítnuta a ze vnitř zpěvněna technologií, která v případě eventuelní demolice stavby umožní rozebrání dřevěných částí a jejich znovuvyužítí, spálení a výrobu energie.

Projekt naleznete na stránkách autorů projektu - atelieru Schluder Architekture - zde.

Zdroj: Orf.at (com)

Vizualizace dřevostavby činžovního domu ve vídeňské čtrvti Donaustadt. Zdroj: Schluder Architektur


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.