Vila pod Hrádkem, Varnsdorf

Vila pod Hrádkem, Varnsdorf

(22. 5. 2015) RG Architects studio

   
 
 
 
 

Vila pod Hrádkem, Varnsdorf

Dům se nachází pod výletní restaurací Hrádek  - jeho jednoduchá hmota je částečně zapuštěna do svahu, v podélné ose sleduje vrstevnici pozemku.

V přední části je předsazená hmota střešní terasy podepřená na zdivu. Vznikla tak krytá terasa se vstupem do objektu. Základní objem domu je do své výsledné podoby tvarován pomocí „vyřezávání okenních otvorů“, přičemž tím zároveň reaguje na dispoziční uspořádání, funkci a orientaci místností ke světovým stranám. Výsledkem tohoto opracování vznikla jednoduchá, čistá hmota s bezrámovými výkladci umístěnými do fasád na celou výšku patra. Proti slunci je cloní překonzolované deskové hmoty se slunolamy.

Z jižní strany vede přístupová cesta, která se jemně klikatí a končí u garáže a vstupních dveří. Po průchodu zádveřím přicházíme do obytného prostoru, tvořeného kuchyní, jídelnou, obývacím pokojem a minimalistickým schodištěm do prvního patra. Celé přízemí je vizuálně propojeno s exteriérem pomocí velkorysého bezrámového zasklení na celou výšku místnosti. Světlík nad schodištěm umožňuje pronikání světla do interiéru shora, v prvním patře se nachází ložnice rodičů, pracovna, ve středové části pokoje dětí. Za schodištěm je velkorysá koupelna s vanou a sprchovým koutem. Pokoje v horním patře spojuje terasa, která dům obepíná po celé jeho jižní fasádě.

V interiéru převládají tmavší barvy doplněné dřevem odstínu wenge. Je pojednán v minimalistickém duchu a kvalitních materiálech. Byl dán důraz na detail a kvalitu provedení.

Konstrukční systém je zděný v systému Porotherm v kombinaci železobetonovými stěnami a ocelovými sloupy, v patře pak montovaný ze sendvičových panelů K-Kontrol.
Autorská zpráva
Foto: Věroslav Sixt

 

Autor: Radomír Grafek, spolupráce: Zdeněk Navrátil
Užitná plocha: 303 m2
Zastavěná plocha: 257 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2007

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.