Vrchlického sady se dočkají revitalizace

Vrchlického sady se dočkají revitalizace

 
 
 
 

Vrchlického sady se dočkají revitalizace

Rada hlavního města Prahy 17. prosince 2013 na svém pravidelném zasedání schválila podpis memoranda mezi hl. m. Prahou a městskou částí Praha 1 o vzájemné spolupráci a podpoře při revitalizaci Vrchlického sadů.


Vrchlického sady jsou celoměstsky významným veřejným prostranstvím. Tato role vyplývá z bezprostředního napojení sadů na Hlavní nádraží. Prostor také navazuje na hlavní městské třídy Wilsonovu a Vinohradskou ulici a na Václavské náměstí.

Cílem revitalizace je vytvořit důstojný, bezpečný a kultivovaný prostor s ohledem na existenci budovy Hlavního nádraží a propojení s městem. Mělo by dojít k zpřehlednění a uspořádání provozu parku a nádraží, či k úpravě Wilsonovy ulice, která patří k nejfrekventovanějším tepnám pěšího přístupu k nádraží.

Součástí revitalizace by mělo také být prověření možných dopravních propojení. Jde například o vedení propojení tramvajových tratí, o uvažované dopravní spojení s Masarykovým nádražím a Florencí a propojení území Prahy 1 a Prahy 2 v horní části Václavského náměstí.

Současný stav Vrchlického sadů neodpovídá významu tohoto parku. Hlavním problémem, se kterým se prostor potýká, je neexistence jeho koncepčního řešení. Park je v neuspokojivém stavu, prostor je nepřehledný, bez jasných kompozičních os a členění. V parku se také nachází řada problémových míst s koncentrací kriminality.

„IPR Praha svoji iniciativou k podpisu Memoranda, které povede k revitalizaci Vrchlického sadů, naplňuje cíl zlepšování kvality veřejného prostoru v Praze,” uvedla ke schválení podpisu memoranda ředitelka Sekce a detailu města architekta Pavla Melková.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.