Výběrové řízení na opravu prostor u citadely v zahradě Kinských v Praze 5

Výběrové řízení na opravu prostor u citadely v zahradě Kinských v Praze 5

 
 
 
 

Výběrové řízení na opravu prostor u citadely v zahradě Kinských v Praze 5

(ČTK) - Magistrát nechá opravit vstup a cesty citadely v zahradě Kinských v Praze 5. Nyní hledá firmu, která prostor v parku zrekonstruuje. ČTK to zjistila z dokumentu v seznamu zakázek magistrátu. V další fázi pak město opraví i lavičky a koše.

Zahrada Kinských (zdroj: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/zahrada-kinskych)
V první fázi by podle dokumentu měla být opravena hlavní cesta u citadely, rekonstrukce se dočkají i vedlejší cesty. "Komunikace budou rozděleny na hlavní - z žulových kostek a vedlejší - z žulových odseků," píše se v materiálu. Po celém úseku bude zároveň takzvaná vodící linie pro nevidomé. Trasa cest se měnit nebude. "Stávající směrové vedení je vyhovující a nebude tedy měněno," píše se v dokumentu.

Práce na opravě cest by měly začít podle předpokladu ještě v letošním roce. Na kolik vyjdou, zatím není jasné, konkrétní částka vzejde z výběrového řízení.

V druhé fázi oprav by podle dokumentu měly přijít na řadu další cesty a zároveň i mobiliář parku, tedy lavičky a odpadkové koše. "Lavičky budou osazeny do zálivů s žulovými odseky. Kolem laviček bude zřízena opěrná zítka proměnlivé výšky (20 centimetrů na okrajích, 50 centimetrů vprostřed) z lomového kamene tmavé barvy," píše se v materiálu. Lavičky budou dubové a chemicky impregnovány proti dešti a vlhkosti.

Doplněno Stavbaweb:
Zahrada Kinských
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.