Zelené střechy jako součást sídelní zeleně

Zelené střechy jako součást sídelní zeleně

(9. 8. 2018) Konference, v Praze dne 13. září 2018

 
 
 
 

Zelené střechy jako součást sídelní zeleně

KDY: 13. září 2018, 10:00–18:00
KDE: PONEC - divadlo pro tanec, Husitská 24A/899, Praha 3

Konference je součástí Landscape Festival Praha 2018 a je určena pro zástupce státní správy, samosprávy, projektanty, stavební a zahradnické firmy, developery.

Motto konference:
Budování zelených střech je typickým příkladem pozitivní externality – situace, kdy jeden subjekt svou činností prospívá ostatním, aniž by tyto ostatní subjekty za svůj zvýšený užitek platily. Vegetace zelených střech totiž zadržuje vodu, má tepelně izolační funkci, ukládá CO2, snižuje prašnost a hlučnost. V neposlední řadě podporuje biodiverzitu živočišných druhů a vytváří příjemné prostředí k odpočinku – to vše na plochách, které jsou dosud v drtivé většině nevyužité. Proto je potřeba výstavbu zelených střech podporovat.

Témata konference:

  • Proč a jak podporovat výstavbu zelených střech
  • Materiály a technologie používané při výstavbě zelených střech
  • Inspirující příklady zelených střech

Více informací, podrobný program a možnost registrace
najdete na stránkách akce.
Pořádá: Zelené střechy - ZeS

Podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.