Zoo - restaurace Terasa

Zoo - restaurace Terasa

 
 
 
 

Zoo - restaurace Terasa

Fotogalerie ke článku (5)

Půdorys

Půdorys
Celá fotogalerie (5)

Restaurace ZOO Praha
Investor: ZOO Praha
Autoři: Vlastimil Vagaday, Jan Roháč, Martin Vomastek
Stavební část: AED, a. s., Jiří Voříšek, Pavel Přikryl
Dendrologie: Jena, s. r. o., Michaela Kotrabová
Projekt: 2003-2004
Realizace: 2004-2005
Hlavní dodavatel: Homer, s. r. o.
Zastavěná plocha: 650 m2
Kapacita: cca 300 míst


VLASTIMIL VAGADAY, JAN ROHÁČ, MARTIN VOMASTEK

Stavební pozemek sleduje původní tvar dřevěné restaurace Koliba, zničené povodní v roce 2002.
Motto:
Místo zastavení v sousedství stanice lanové dráhy a dětského světa. Koncepce: Občerstvovna v zoo jako pavilon pro návštěvníky. Venkovní výběh s přístřeškem je zde terasa restaurace s krytým barem.
Stavbu tvoří rozsáhlá terasa a pavilon, ve kterém je umístěno několik prostor pro výrobu a podávání nápojů, pokrmů, prostor pro prodej drobných uměleckých předmětů a pouze střechou propojený díl veřejných toalet pro návštěvníky zoo. Pavilon a terasa jsou stejně důležité části celku. Pavilon je zastřešen betonovou střechou lokálně podporovanou subtilními volně rozmístěnými ocelovými sloupy. Vnitřní prostor vymezují stěny a barový pult eliptického tvaru. Stěny a pult se vzájemné prolínají, někde vystupují ze základního obdélníkového půdorysu betonové střechy a výškově nad ni částečně vyrůstají. Eliptické stěny jsou vystavěny z nepravidelných pískovcových kamenů. Jejich hmota působí kontrastně k subtilní betonové střeše a ocelovým sloupům. Ohniště stavby — barový pult je zdůrazněn barevnou skleněnou stěnou v pozadí. Lehký plášť stavby je z ocelového plechu a čirého skla. Sklo je provedeno jako pevně zasklené. Navrženo však bylo jako odsunutelné téměř v celém rozsahu skleněné plochy — jasná hranice po navrženém odsunutí zaniká — vnitřní a vnější prostor i terasa s pavilonem tvoří jeden celek. Výškové sjednocení obou částí stavby dotváří vzrostlá zeleň vysazená v terase.


Publikováno ve Stavbě č. 3/2008

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.