Zvony do věže Janákova Husova sboru na Vinohradech

Zvony do věže Janákova Husova sboru na Vinohradech

(6. 11. 2009)

 
 
 
 

Zvony do věže Janákova Husova sboru na Vinohradech

Fotogalerie ke článku (1)

Husův sbor na Vinohradech

Husův sbor na Vinohradech
Celá fotogalerie (1)

V současné době probíhá veřejná sbírka na pořízení zvonů. Jejich osazení pak završí celkovou rekonstrukci objektu.
Autory rekonstrukce jsou architekti Pavla Melková a Miroslav Cikán (MCA atelier).Husův sbor na Vinohradech - modlitebna Československé církve husitské v Dykově ulici v Praze 10 - byl postaven v letech 1930—1935 podle návrhu architekta Pavla Janáka v konstruktivistickém stylu. Třídílná stavba se skládá z vlastní modlitebny, věže a obytného domu. Vnitřkem skeletové železobetonové věže bez obvodového pláště vede točité schodiště. Vrchol je ozdoben husitským kalichem. Obytný objekt je pětiposchoďový, má plochou střechu a hladká průčelí. Součástí komplexu je i kolumbárium, které vzniklo v roce 1940 přestavbou z divadelního sálu podle návrhu Jiřího Jakuba. V roce 1947 k němu bylo přistavěno druhé patro.

Objekt se v průběhu minulých deseti let dočkal citlivé opravy, která probíhala po etapách za finančního přispění církve, ministerstva kultury, hlavního města i městské části Praha 10.
Autory rekonstrukce byli architekti Pavla Melková a Miroslav Cikán (MCA atelier).

V současné době probíhá  veřejná sbírka na pořízení zvonů do věže Husova sboru na Vinohradech. Připravované osazení zvonů, s nimiž architekt Janák počítal v původním návrhu, by mělo být završením dlouholeté celkové rekonstrukce objektu.

Informace o veřejné sbírce na pořízení zvonů do věže Husova sboru na Vinohradech architekta Pavla Janáka naleznete také zde.

Č. účtu sbírky: 2125054319/0800 Česká spořitelna, a. s.

Pavla Melková a Mirek Cikán, MCA atelier s.r.o.
Husův sbor na Vinohradech od architekta Janáka

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz