14|15 BAŤŮV INSTITUT nabizí online služby

14|15 BAŤŮV INSTITUT nabizí online služby

(3. 4. 2020) Knihovna, galerie i muzeum přicházejí postupně s náhradním programem, který je dostupný online

 
 
 
 

14|15 BAŤŮV INSTITUT nabizí online služby

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně mohla ihned zareagovat na novou situaci a to nabídkou již zaběhnuté, v tuto chvíli ideální, služby eVýpůjčka, která umožňuje zapůjčení online knih. Tato databáze obsahuje přes osm a půl tisíce titulů, včetně bestsellerů a dlouho rezervovaných nejžádanějších knih. Zájemci mohou využít také hudební databázi Naxos Music Library obsahující přes 150 tisíc CD různého žánru, nejen klasické hudby nebo si mohou vyzkoušet filmovou databázi AVA EU s nejlepšími evropskými festivalovými filmy. Přehled veškerých služeb je na stránce www.kfbz.cz/online.

V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně je stěžejní expozicí stálá výstava Prostor Zlín | Řády vidění. Ačkoliv nyní není možné ji osobně navštívit, galerie zprostředkovává zájemcům virtuální prohlídku expozice s rozšířenými popiskami k jednotlivým dílům a to na stránce www.galeriezlin.cz/pruvodce. Online formou zpřístupnila také starší čísla čtvrtletníku Prostor Zlín, který vydává více než 20 let. Kompletní vydání od roku 2009 do 2018 jsou na webu galerie volně k prolistování a stáhnutí v PDF v sekci ARCHIV.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve dnech svého nuceného uzavření také nezahálí a přichází se zajímavostmi ze zákulisí, na něž při běžném provozu není čas a které rozhodně stojí za zmínku. Jednotlivé kapitoly se zajímavostmi jsou uveřejňovány na webu organizace www.muzeum-zlin.cz/cs/aktuality/co-se-deje-v-muzeu/ v sekci VÝSTAVY A AKCE. Kurátoři sbírek v těchto online zprávách představují zajímavé sbírkové předměty, prozradí něco o své práci a odhalí nejedno tajemství, které s sebou práce v muzeu nese.

Zdroj: mistnikultura.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz