1X2STUDIO: sociální byty ve Valjevu, Srbsko

1X2STUDIO: sociální byty ve Valjevu, Srbsko

(29. 6. 2011) Dokončené obytné budovy jsou výsledkem firemního rozhodnutí, moderní odpověď na požadavky funkčního a estetického návrhu, který je v zásadě druhem mainstreamového standardu.

 
 
 
 

1X2STUDIO: sociální byty ve Valjevu, Srbsko

Dokončené obytné budovy jsou výsledkem firemního rozhodnutí, moderní odpověď na požadavky funkčního a estetického návrhu, který je v zásadě druhem mainstreamového standardu.

Architekti: 1X2STUDIO
Místo: Valjevo, Serbia
Celková plocha: 1184 m2
realizace: 2005 – 2007
Foto: 1X2STUDIO

Typické patro

Přízemí (vlevo) a suterén (vpravo)

Projekt představuje prostorově-programový model ve vztahu k místu, prostorovým kapacitám a požadavkům na vytvoření řady různých bytů s nízkou cenou 320 euro/m2. Koncept pro 35 bytů ve dvou budovách znamená standard bydlení a v tomto případě byl realizován s malými finančními zdroji a omezeným rozpočtem na materiál s ohledem na místní prostředí.


Byty jsou v zásadě navrženy pro dvou až čtyřčlenné rodiny a o ploše od 25 do 50 m2. Objekty mají kvalitní pláště, trvale udržitelná útočiště pro předpokládanou sociální kategorii obyvatelstva. Jasná racionální architektura, čisté funkční prostorové řešení s ohledem na reálnou plochu pro bydlení, omezení komunikačních prostor na minimum. Univerzálnost využití, technické normy a pravidla pro navrhování a standardy byly stanoveny jen z hlediska stavebních nákladů – programový koncept, v němž jsou objekty navrhovány jednoduše, racionálně a ekonomicky.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz