20. ročník studentské architektonické soutěže Xella

20. ročník studentské architektonické soutěže Xella

 
 
 
 

20. ročník studentské architektonické soutěže Xella

Společnost Xella vyhlásila dvacátý ročník architektonické ideové soutěže pro studenty architektonických a stavebních fakult vysokých škol. Úkolem soutěžících je tentokrát vytvořit dům a poutní místo u Anežského kláštera v Praze na Františku. Termín pro odevzdání prací je 23. 2. 2015.


Motto:

Ostrov duchovna uprostřed centra rušného velkoměsta.
Jen málo měst na světě vzbuzuje takové okouzlení jako Praha. Okouzlení Prahou pramení především z naléhavého pocitu tajemna. Člověk zde má pocit, že je možné pronikat stále hlouběji do vnitřku věci. Ulice, vchody, dvory, schodiště vás vedou do nekonečného „nitra“. Každé místo tady má kořeny ve vrstvách dějin.
(Christian Norberg – Schulz)


Velká nevyužitá plocha v těsném sousedství historického duchovního centra vybízí k vytvoření protipólu pro „konzumní“ turistické trasy v Praze. Zároveň by projekt mohl toto opomíjené místo oživit a zkultivovat. Kreativním způsobem lze pracovat i s unikátním panoramatem zejména ve směru od Letné. V prostoru může vzniknout ubytování pro poutníky s náležitým zázemím a také prostor pro setkávání pro kulturní a společenské akce.

Ocenění: 1. cena 2000 €; 2. cena 1000 €; 3. cena 500 €.

Soutěž Xella si za svou dobu trvání vydobyla značné renomé. Práce posuzuje porota složená z renomovaných českých a slovenských architektů. Zadání soutěže sice odpovídá standardním pravidlům architektonických soutěží, zároveň však studenty nesvazuje regulativy a dává prostor pro jejich kreativitu a nápady. Hodnocení bude brát v pozaz zejména urbanistické řešení v kontextu místa, respektování a dotvoření panoramatu nábřeží a Starého Města, ideu návrhu, architektonické, dispoziční a funkční řešení a srozumitelnost, grafickou přesvědčivost návrhu.

Podrobné zadání a všechny podklady naleznou zájemci na www.xella.cz nebo www.xella.sk.
podle podkladů pořadatele

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.