3XN: Station City Stockholm

3XN: Station City Stockholm

(1. 10. 2012) Na prominentním místě v centru Stockholmu staví dánská kancelář 3XN svůj nejnovější projekt, multiplex nazývaný Station City Stockholm.

 
 
 
 

3XN: Station City Stockholm

Na prominentním místě v centru Stockholmu staví dánská kancelář 3XN svůj nejnovější projekt, multiplex nazývaný Station City Stockholm.
Přímo naproti Hlavnímu nádraží připravuje studio soubor budov, který je v přízemí a suterénu spojen s nádražím, resp. je tu příchod k vlakové zastávce v podzemí a k metru, ve vyšších podlažích bude hotel s konferenčním centrem a asi 25 bytů. Kvůli novostavbě byla zbořena věžová stavba hotelu ze 70. let.

Výchozím bodem pro návrh je podle slov autorů touha zodpovědně přizpůsobit měřítko a architektonický výraz novostavby okolní městské zástavbě. Díky rozdělení objemu budovy do čtyř menších jednotek různé výšky je novostavba schopná včlenit se mezi sousední ulice a budovy. Station City Stockholm se tak bude skládat ze čtyř různě vysokých, lehce nakloněných věží, které vyznačí všechna čtyři nároží tohoto bloku. Tři ze čtyř věží budou mít zelené střešní terasy, čtvrtá, kde bude umístěn bar, bude přístupná veřejnosti.

Station City Stockholm
Adresa: Orgelpipan 6, Stockholm, Sweden
Klient: Jernhusen AB
Architekt:
3XN
(Kim Herforth Nielsen, Marie Hesseldahl, Dorthe Toft Boesen, Julie Rothman-Pedersen, June Jung, Laura Diestel, Dennis Carlsson, Tine Skov, Jakob Wojcik, Kasper Hertz, Ida Linea Danielsson, Zara Heideman)
Celková plocha: 28 000 m2
Realizace: ve výstavbě, plánované dokončení 2017

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz