4 nízkoenergetické bytové domy KOTI Green Motol

4 nízkoenergetické bytové domy KOTI Green Motol

(28. 1. 2014) Výstavbu 134 bytů podle náročných severských standardů developer zahájil na začátku tohoto roku. Projekt by měl být hotov na konci roku 2015.

 
 
 
 

4 nízkoenergetické bytové domy KOTI Green Motol

Výstavbu 134 bytů podle náročných severských standardů developer zahájil na začátku tohoto roku. Projekt by měl být hotov na konci roku 2015.Nové bydlení s finskými prvky
Jako všechny projekty společnosti YIT bude i KOTI Green Motol stavěn podle náročných severských standardů a jeho architektura bude inspirována finským vzorem. Ani v tomto projektu nebude chybět charakteristický prvek YIT: některé z bytů budou totiž vybaveny saunou. Celý nízkoenergetický projekt (s průkazem energetické náročnosti třídy B) je koncipován jako uzavřený areál, který majitelům zaručí soukromí a bezpečí. Vnitroblok bude tvořit klidová zóna s parkem a dětským hřištěm. Domy budou mít pět nadzemních podlaží, to poslední bude ustupující s velkými terasami. 166 garážových stání bude skryto ve dvou podzemních podlažích. Bytové jednotky v dispozicích 1+kk až 5+kk se vedle vysokých standardů vybavení budou vyznačovat velkými okny s nízkými parapety, která zajistí dostatek světla. Některé budou mít i rohová okna. K většině bytů náleží balkon, předzahrádka nebo terasa. Některé balkony budou zasklené, jako stvořené pro zimní zahradu. Finové své balkony často využívají jako další plnohodnotnou místnost.
Projekt se nachází na Plzeňské ulici poblíž hotelu Golf přímo u golfového hřiště. Ze všech stran je obklopen přírodním parkem Košíře-Motol. Zeleň z vnitrobloku bude přirozeně přecházet v původní lesopark.
KOTI Green Motol
tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz