4Blok: k vysoké kvalitě bydlení přispívají sádrové omítky

4Blok: k vysoké kvalitě bydlení přispívají sádrové omítky

(11. 10. 2017) Výběr kvalitních materiálů je základem úspěšného projektu

   
 
 
 
 

4Blok: k vysoké kvalitě bydlení přispívají sádrové omítky

Společnost Crestyl vybudovala jedinečný projekt pro všechny, kteří hledají ekologické a moderní bydlení uprostřed města. Pro rezidenční projekt v pražských Vršovicích nazvaný 4Blok je typické nadčasové architektonické zpracování a velkoryse řešené byty. Ty mají balkony a terasy s jedinečným výhledem či prostorné předzahrádky. Komplex dohromady disponuje 210 byty umístěnými ve čtyřech bytových domech propojených uzavřenou zahradou s herními prvky pro děti, do které je přístup přímo z domů.

Hlavní ideou projektu je propojení městské rezidence s přírodou. Architekti zkombinovali minimalistický severský styl a zeleň březového háje v nově vzniklém vnitrobloku. Projekt je nízkoenergetický s využitím ekologických stavebních materiálů nebo účinného zpětného získávání tepla. V podzemních garážích najdou obyvatelé i nabíjecí stanice pro elektromobily. 4Blok tak osloví všechny, kteří hledají výjimečné a inovativní byty v blízkosti centra, přesahující dosavadní konvence městského bydlení. Zásadní při výběru nového místa k životu je často první dojem a k tomu v rezidenci 4Blok zásadně přispívají právě sádrové omítky od společnosti Knauf.

Kvalitní architekturu v interiéru zvýrazní sádrové omítky
Výběr kvalitních materiálů je dnes základem úspěšného projektu, protože tlak na kvalitu a komfort ze strany uživatelů je veliký. Omítky určují estetickou stránku finálního povrchu a vytváří jeden z prvních dojmů při vstupu do bytu. A právě sádrové omítky mají mnoho pozitivních vlastností. Jsou uživatelsky velmi příjemné, protože mají díky vlastnostem sádry neutrální pH a v interiéru vytvoří komfortní prostředí. Působí „teple“ na dotek a jsou schopné absorbovat a opět vydýchávat vzdušnou vlhkost, díky čemuž tyto omítky regulují mikroklima v prostoru. Skvěle se tak hodí zejména pro alergiky.

Kvalita sádrových omítek Knauf je dnes řadí mezi absolutní špičku. Je to dáno jak jejich recepturou, tak i kvalitou použitých surovin. Prováděcí firmy oceňují především zpracovatelnost a vydatnost omítek, investor zase rychlost zpracování. Sádrové omítky jsou jednovrstvé, nanášejí se prakticky v jednom pracovním sledu, a to jak ručně, tak i strojně. Když to podklad dovoluje, lze je nanášet ve velmi tenkých vrstvách s minimálním odpadem. V občanské výstavbě je lze použít bez problémů prakticky kdekoliv, kromě trvale vlhkých prostor, tedy ve všech interiérových místnostech, včetně kuchyní a koupelen. Nehodí se jen do trvalé vlhkých prostor s vlhkostí nad 70 %, jako jsou třeba místnosti s bazény.

Dokonalé omítky podtrhují skandinávsky jednoduchý design
Sádrové omítky byly pro investora a finální úpravě rezidence 4Blok jasnou volbou. Najdeme je nejen v bytech, ale i ve společných prostorách. Autor projektu vsadil na kontrastní vizualizaci prostoru tím, že zkombinoval syrový beton s dokonale hladkým povrchem sádrové omítky doplněné barevným nátěrem, který rozlišuje jednotlivé bloky, například zelená, žlutá apod. Industriální design smíchaný s jemnou hladkostí povrchu vybraných stěn dokresluje záměr severského stylu. Omítky byly aplikovány strojně a na celý komplex se jich spotřebovalo okolo 600 tun.

Více na www.knauf.cz.

Rezidence 4Blok
Adresa: Praha Vršovice
Investor: CRESTYL GROUP
Generální dodavatel: VCES, a. s.
Zpracovatel materiálů Knauf:  J+H omítky Praha
Délka stavby: 2016-2017

Související články:
Obytný soubor v Praze-Vršovicích  24.4.2017
Rezidence 4Blok v pražských Vršovicích  3.12.2014
Rezidenční projekt 4Blok  3.7.2014
 
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

  Výrobci/dodavatelé

Mladoboleslavská 949

190 00 Praha 9-Kbely

Telefon +420 272 110 112

info@knauf.cz

http://www.knauf.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz