Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha) ve středu večer uspořádal veřejný seminář týkající se Pražských stavebních předpisů. O pravidla, která například určují, kolik prostoru má být vyhrazeno pro parkování nebo jak vysoké mohou pražské stavby být, byl velký zájem. Ve velkém zasedacím sále sídla IPR Praha ve Vyšehradské ulici se sešlo téměř 200 občanů ke konstruktivní debatě.
„Současný předpis řeší problémy města v 19. století, ale neřeší problémy současného města," započal diskuzi Pavel Hnilička, vedoucí pracoviště pro Pražské stavební předpisy.
Veřejnost nejvíce zajímalo téma výškové regulace zástavby, parkování, standard veřejných prostranství nebo pravidla regulující reklamu ve městě.
IPR Praha uspořádal seminář nad rámec povinností plynoucí ze stavebního zákona v souvislosti s nově nastaveným přístupem otevřenosti a komunikace. „Uspořádání veřejného semináře velmi vítám. Je zřejmé, že se v Praze pozitivně mění přístup ke komunikaci dokumentů vznikajících na IPR,“ chválí změnu přístupu k procesu plánování Prahy člen Komise pro územní rozvoj za Prahu 8, architekt Petr Kučera.
Připomínky k návrhu Pražských stavebních předpisů je možné uplatnit elektronicky (psp@ipr.praha.eu) nebo písemně na adresu IPR Praha do 18. 2. Po jejich vyhodnocení a zapracování bude návrh předložen Radě hl. m. Prahy ke schválení. „Předpokládáme, že by novela vyhlášky mohla být schválena v dubnu nebo květnu 2014,“ uzavírá Hnilička.
Více informací naleznete na www.uppraha.cz/psp
tisková zpráva
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,