JAN TABOR
JAK NEVYSTAVOVAT ARCHITEKTURU
ve středu 19. 3. od 18:00
aula Akademie výtvarných umění v Praze (3. patro), U Akademie 4, Praha 7
Srdečně zveme na přednášku Jana Tabora, kde je nejen jíst a pít povoleno, ale kde bude jídlo a pití zajištěno Marií a Kiki, skvělými kuchařkami z bufetu AVU.
Skleničky na víno si prosím přineste s sebou!
JAN TABOR
JAK NEVYSTAVOVAT ARCHITEKTURU
Eero Saarinen míní: namalovat obraz je umění, pověsit ho architektura. Tři antiteze: dělat architekturu je architektura, vystavovat ji je umění. Současní architekti nemají umělecké ambice a estetické schopnosti. (Současné) výstavy (současné) architektury jsou uměním diletantů. Architekt a teoretik Jan Tabor žijící ve Vídni pronese svou přednášku ze středu publika. Jíst a pít povoleno!
Pořádá Vědecko-výzkumné pracoviště AVU, technická podpora Digilab AVU.
Promítání můžete také sledovat on-line nebo v záznamu na portálu ČT 24 nebo na stránkách iVysílání České televize: http://www.ct24.cz/kultura/
Předchozí přednášky můžete vidět zde: http://www.ceskatelevize.cz/
Program celého cyklu pro letní semestr 2013/2014 naleznete na http://vvp.avu.cz/
Těšíme se na Vás!
VVP AVU











Velmi zajímavé vydání, architektura není jen o stavbách, ale také o tom, jak reaguje na změny společnosti a způsobu života.…
Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…