Díky inovovaným recepturám a speciálním pigmentům se nyní otevírají nové možnosti pro použití i tmavých a trendových odstínů ze vzorníku Baumit Life.
Při výběru odstínů pro fasádu se již nemusíte ohlížet na cenová a technická hlediska. Díky speciálním, tzv. „cool“ pigmentům lze nyní použít všechny odstíny vzorníku Baumit Life na zateplovacích systémech Baumit, tedy včetně tmavých odstínů, které dříve nebylo možno použít celoplošně na zateplené fasádě.
Baumit CoolColors
Zatímco běžné tmavé odstíny se na zateplovacích systémech vlivem oslunění mohou nebezpečně zahřívat, omítky Baumit s tzv. „cool“ pigmenty zůstávají za všech okolností chladnější. Pro tmavé a syté trendové odstíny vzorníku Baumit Life se nyní používají barevné pigmenty nové generace, které ve zvýšené míře odrážejí tepelnou složku slunečního záření. Povrch fasády se při oslunění nezahřívá takovou měrou jako dosud a spolehlivost a dlouhodobá životnost zateplovacích systémů Baumit se výrazným způsobem posouvají nad rámec srovnatelných výrobků.
Nejnovější evropská měřítka
Společnost Baumit jako jedna z prvních přichází s novým systémem měření a posuzování vhodnosti barevných odstínů pro zateplovací systémy. Zatímco dosud používaná hodnota koeficientu světelného odrazu (HBW) popisuje světelnou odrazivost omítek a barev jen ve viditelné části slunečního spektra a nevystihuje u některých odstínů dostatečně věrně jejich přínos k ohřívání fasády vlivem slunečního světla, nyní nově zaváděná hodnota TSR (Total Solar Reflectance) se vztahuje na odrazivost v celém slunečním spektru, tj. včetně ultrafialového a infračerveného záření. Na výslednou velikost hodnoty TSR mají vliv i použité suroviny, zejména pigmenty. Zatímco omítky a barvy identického odstínu, avšak od různých výrobců, vykazují stejnou hodnotu HBW, ve výši koeficientu TSR se liší.
podle podkladů firmy Baumit
Mohu jenom doporučit! My jsme stavěli loni a všechno šlo hezky od ruky 😎🔝
Kdysi to nebylo a když si teď předstvím jak ještě moji rodiče opravovali a rekonstruovali dům po jejích rodičích -…
Z magistrátu Ostravy by vám měla přijít pozvánka a můžete na vernisáž v 18h dorazit. Poděkování patří do MAPPA
Nad takovým řešením už nějakou dobu přemýšlím.
Budeš spokojený. Já jsem využil stavební systém od Heluzu a taky okna s těmito skly. Luxusní bydlení.