Druhé zadání se zabývalo rozsáhlým územím sportoviště poblíž Jizery, které je od řeky odděleno vysokou protipovodňovou zdí. Dnešní sportovní areál zaujímá pouze polovinu přes 500 m dlouhého území. Úkolem bylo nastínit možnosti rozvoje pro celou oblast. Studenti během semestru řešili hned několik otázek: Co ze stávajícího areálu zachovat? Jak zajistit přístup do území i přes omezení protipovodňovou stěnou? Jaké sporty by mělo umět osmitisícové město svým obyvatelům poskytnout?
V úvodu semestru proběhl v Mnichově Hradišti víkendový workshop, během něhož studenti diskutovali s městským architektem i starostou města o současných problémech Hradiště a jeho budoucím rozvoji. Zástupci města byli také u prezentace projektů v průběhu semestru a na jeho konci, kdy poskytli studentům cennou zpětnou vazbu.
Josef Mádr, Šárka Malošíková, ateliér MáMA
Foto: Jiří Ryszawy
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!
Projekt pana Vostrackého sleduju už delší dobu, má opravdu cit pro funkční a zároveň estetické stavby. Tahle není výjimkou.