Skryté zárubně prověří připravenost stavby

Aktuálním trendem v oblasti dveřních systémů jsou skryté zárubně. Na jejich zabudování, které probíhá už v rámci hrubé stavby, jsou kladeny vysoké nároky, neboť skryté zárubně, na rozdíl od standardních obložkových zárubní neschovají žádné nerovnosti stavebního otvoru.

„Technologickým základem skrytých zárubní jsou pevné profily z eloxovaného hliníku, které umožňují buď osazení pohledového hliníkového rámečku ve variantě EMOTIVE, nebo tvoří pouze vnitřní skrytý dílec, který překrývá vnější malba či povrchová úprava stěny ve variantě AKTIVE,“ vysvětluje pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., jediného českého výrobce skrytých zárubní.

Zabudování skryté zárubně do zděné příčky
• Stavební otvor musí být rovný a měl by být z každé strany větší minimálně o jeden centimetr, než je venkovní rozměr zárubně.
• Výšku stavebního otvoru je třeba počítat opět s jedním centimetrem navíc oproti vnější výšce zárubně. Tato rezerva je důležitá pro pohodlné vložení zárubní do stavebního otvoru.
• V místě kotvení musí být pevný materiál pro uchycení zárubně do stavebního otvoru.

Montáž skryté zárubně do SDK příčky
• Stavební otvor u SDK příček se vytvoří prostřednictvím konstrukce z hliníkových profilů, na které se následně připevňují sádrokartonové desky.
• Skryté zárubně lze zabudovat jak do jednoplášťové varianty, tak i do dvouplášťové sádrokartonové příčky.
• Stavební otvor se tmelí třemi vrstvami tmelu. Jako první a druhá vrstva se nanáší pastovitý tmel se skelnými vlákny, každou vrstvu je nutné nechat schnout 24 hodin. Po nich se aplikuje třetí vrstva – finální krycí tmel, který je už bez skelných vláken, je snadno brousitelný a schne rychleji, přibližně 60 minut.

Bezobložkové řešení zárubní je zcela univerzální, najde své uplatnění v rodinných domech, bytech, ale i v komerčních prostorách.

Více na www.skrytazaruben.cz

Publikováno v časopise Stavba č. 2/2017, str. 76

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*