„Velmi jsme stáli o to, aby se nám podařilo druhý ročník uskutečnit ještě letos. Proto jsme, i když se situace na konci léta začala postupně zhoršovat, usilovně pracovali na jeho přípravě. Většina námi pozvaných hostů potvrdila zájem přijet do Prahy a Summitu Koncepce BIM se zúčastnit. Bohužel v průběhu září se ukázalo, že konání klasického setkání nebude možné,“ říká Jaroslav Nechyba, ředitel odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci a pokračuje: „Nabízela se možnost uspořádat celou akci pouze virtuálně. Nicméně pilířem Summitu Koncepce BIM je především možnost setkání profesionálů z oblasti stavebnictví se zástupci vlád a státní správy řady evropských zemí i Česka, ale i mezi sebou. O tento rozměr jsme summit nechtěli připravit. Proto jsme rozhodli o jeho odsunutí o rok.“
V současné době počítá legislativa s povinností využívat metodu BIM u všech veřejných zakázek přesahujících 150 milionů korun. Druhý ročník Summitu Koncepce BIM tak bude šancí seznámit se s aktuálním stavem příprav na tuto skutečnost. Účastníci tak dostanou příležitost seznámit se nejen s českými vládními aktivitami podporujícími digitalizaci stavebnictví, ale získat souhrnně přehled o již konkrétních výstupech a jejich postupné aplikace do pilotních projektů, stejně jako o přínosu využívání metody BIM na veřejné i soukromé zadavatele a jejich dodavatele.
Aktuální informace o přípravách Summitu Koncepce BIM budou dostupné na webu www.SummitKoncepceBIM.cz.













Velmi zajímavé vydání, architektura není jen o stavbách, ale také o tom, jak reaguje na změny společnosti a způsobu života.…
Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…