Vznik nové ostravské dominanty doplní rozvoj Nové Karoliny v moderní čtvrť s kvalitním bydlením a bohatou občanskou vybaveností. Dvojvěží ponese rukopis dánského studia ADEPT, které zvítězilo v mezinárodní architektonické soutěži.

Postupná dostavba území, které ještě do roku 1986 bylo černouhelným dolem s koksovnou, architektonicky propojí historické jádro města a Dolní oblast Vítkovice. Pozemek o rozloze 8300 m² prodalo město Ostrava společnosti RT Torax za 61,7 milionu korun. Ostravský mrakodrap nakonec změní podobu kvůli nevhodnému podloží. Místo jedné věže budou dvě a podle návrhu studia Chybík+Krištof se realizovat nebude.

Investor vypsal mezinárodní architektonickou soutěž na nový návrh o dvou věžích. Účastnilo se jí pět renomovaných architektonických studií, která projektují stavby ve světových metropolích. V roce 2024 v soutěži zvítězilo dánské studio Adept. Projekt porotce zaujal především tím, jak kvalitně sceluje dnes roztříštěné území a propojuje ho s veřejným prostorem Karoliny, Frýdlantskými mosty i širší městskou zástavbou v této lokalitě. Zahájení stavby je plánováno na rok 2028, předpokládány termín dokončení a zahájení provozu do roku 2032.

Na pozemku vznikne obchodně administrativní centrum s hotelem a byty Ostrava Towers Complex se dvěma věžemi. V jedné bude 48 podlaží se 145 byty a ve druhé 60 podlaží, kde budou kancelářské prostory a v horní části hotel s kapacitou 200 pokojů a s vyhlídkovou restaurací. V parteru potom komerční prostory a konferenční centrum. Součástí stavby mají být čtyřpodlažní podzemní garáže pro 748 aut. Parter propojí nákupní centrum Forum Nová Karolina, ulici 28. října a městský bulvár ulice Jantarová.
Podle podkladů fajnova.cz

MOC DOBRÝ, AŽ VÝBORNÝ
Tohle je perfektní věc, to jim v dobrém závidím!
Takové časopisy umí být velmi užitečné, díky jednomu podobnému jsem se dozvěděl o cihlách Heluz a hodně mi to pomohlo,…
Ta doživotní záruka, to už je něco! Super! A dům je nádherný!
Bazén, knihovna, kuchyně, ateliéry, venkovní hřiště?