ONDŘEJ LACIGA, 3. semestr 2005/2006
ONDŘEJ LACIGA, 3. semestr 2005/2006
Ateliér Miloše Floriána
FA ČVUT v Praze
Projekt byl zpracován na základě konkrétního zadání majitele firmy, která se zabývá výrobou uhlíkových kompozitů. Požadavkem bylo navrhnout flexibilní, a proto lehce přemístitelný, sezónní kompozitový domek.
Koncept sestavitelného a lehce demontovatelného domku je založen na osmi základních modulech o rozměru 890x1140x1430 mm. Dvojice zrcadlově totožných modulů tvoří prostor sekce umyvadla, koupelny, toalety a kuchyně. Tyto komponenty jsou jádrem stavby. Roztažením desek složených do stěn výše zmíněných modulů vzniká obvodový plášť, který vymezuje prostor pro spaní a obytné místnosti (klubu). Samonosná konstrukce domku splňuje tepelněizolační kritéria a je zpracována pro varianty desek o síle 30, 40 a 50 mm z uhlíkového kompozitu. Flexibilní spoje jsou textilní, vyztužené uhlíkovými vlákny. V případě aplikace desek o síle 30 mm je potřebná šířka hlavní části modulu pouze 140 mm a délka stěny z ní roztažené je 2420 mm. Celkové rozměry stavby jsou 6720x2276x2940 mm. Domek se chová absolutně autonomně.
Všechna zařízení — vytápění, chlazení, osvětlení, nádrže na vodu, odpad — jsou integrována do jednotlivých stěn modulu. Při snaze minimalizovat a zefektivnit veškerý
Publikováno ve stavbě č. 2/2006
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.
I to byl důvod, proč jsme si na stavbu domu vybrali právě cihly Heluz. Jasně, šlo hlavně o ty technické…
Petr Vybrali jsme ho hlavně kvůli lepší tepelné izolaci – v zimě je u oken znatelně tepleji a v létě…
Je fajn vidět, že společnost HELUZ IZOS nabízí nejen širokou škálu izolačního zasklení, ale také nástroje, které usnadňují výběr —…