Fotogalerie ke článku (6)
Beseda o úpravě Betlémského náměstí
Beseda o Národní třídě a Betlémské a Anenské čtvrti
Beseda o úpravě Národní třídy
Návštěvníci na výstavě
Návštěvníci na výstavě
Návštěvníci na výstavě
ve výstavní síni Akademie věd na Národní třídě skončila v pátek pětidenní výstava „Budoucnost a přítomnost Prahy 1“.
Městská část Praha 1 na ní představila více než 20 studií na úpravy veřejných prostranství,
jejichž cílem je přispět ke zklidnění pražského centra, omezení automobilového provozu a k vytvoření příjemných poetických zákoutí se zelení a místy k odpočinku. Vedle studií úprav veřejných prostranství vyvolala největší zájem studie budoucích garáží Na Františku, usnadňujících parkování především návštěvníkům přilehlé nemocnice, a plánovaná výstavba kolektoru mezi ulicemi Revoluční a Dlouhá v rámci rozšiřování kolektorové sítě.
S velkým ohlasem se setkal i pohled do architektonicko-urbanistického vývoje Václavského náměstí od roku 1800 až do současnosti.
Na besedě se zástupci Prahy 1 a architekty se diskutovalo o současnosti a budoucnosti Národní třídy a Anenské čtvrti jako stěžejních prostor centra města. Jak uvedl Karel Koželuh, zástupce starosty Prahy 1, ačkoli bylo prvotní motivací první městské části pro úpravy na Národní třídě zlepšení bezpečnosti provozu přispívající k pohodlnějšímu pohybu chodců, je třeba budoucnost Národní třídy s ohledem na její význam v rámci pražského centra řešit celistvě, tj. včetně její architektury, městského mobiliáře, zeleně apod. Proto již architektonické studio Znamení čtyř připravilo studii, řešící problematiku Národní třídy jako celku. Studie na úpravy řady zákoutí v Betlémské a Anenské čtvrti zpracoval ing. arch. Jan Sedlák, jenž při besedě uvedl, že cílem je především vytvořit v ulicích této lokality příjemnější atmosféru jak pro obyvatele centra, tak pro jeho návštěvníky a turisty. Uvedené studie na sebe programově navazují a řeší tak komplexně další část města. Starosta Městské části Praha 1 Petr Hejma k výstavě dodal: „Mottem letošního ročníku bylo ´Veřejný prostor — prostor nás všech´. Velmi nás těší, že si řada návštěvníků toto heslo vzala za své a poskytla nám řadu námětů pro další zkvalitňování veřejných prostranství. Pořádáním tradiční výstavy premiérově v Akademii věd začínáme po 11 letech psát její novou kapitolu; rádi bychom zde uspořádali i její 13. ročník. Ten se zde pravděpodobně uskuteční příští rok v listopadu.“
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.
I to byl důvod, proč jsme si na stavbu domu vybrali právě cihly Heluz. Jasně, šlo hlavně o ty technické…
Petr Vybrali jsme ho hlavně kvůli lepší tepelné izolaci – v zimě je u oken znatelně tepleji a v létě…
Je fajn vidět, že společnost HELUZ IZOS nabízí nejen širokou škálu izolačního zasklení, ale také nástroje, které usnadňují výběr —…