Novou budovu ČVUT za miliardu postaví Metrostav

Praha 31. července (ČTK) – Zakázku na výstavbu nové budovy Českého vysokého učení technického (ČVUT) v pražských Dejvicích získala společnost Metrostav. Hodnota zakázky přesahuje jednu miliardu korun.

ČTK to zjistila z přehledu veřejných zakázek na webu www.centralniadresa.cz.

Z celkové hodnoty kontraktu zaplatí podle již dřívějších informací ČVUT asi 200 milionů škola, zbytek půjde ze státního rozpočtu. Délka výstavby je plánována na rok a půl, první studenti by měli zasednou do lavic v letním semestru roku 2011. Objekt je určen hlavně pro výuku budoucích architektů, měli by se v něm ale vzdělávat třeba i počítačoví odborníci z Fakulty informačních technologií.

Součástí nové školní budovy budou tři posluchárny, do té největší se přitom vejde 300 studentů. Vítězný architektonický návrh profesorky Aleny Šrámkové počítá s univerzálně řešenou budovou, učebny budou ale uzpůsobeny pro technické obory.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*