Centrum Veronica, 7.-8. listopadu 2009
– tematické semináře, exkurze, poradenství a konzultace
Ušetřete na topení – pořiďte si pasivní dům! Hodláte rekonstruovat svůj dům? Využívat obnovitelné zdroje? Zkušenosti rádi předáme, třeba právě na oslavě třetích narozenin našeho modelového pasivního domu. Přijďte se k nám poradit!
Z programu vybíráme:
Sobota 7.11:
– Možnosti financování úspor a obnovitelných zdrojů energie, program Zelená úsporám (ing. M. Knotková, ředitelka Energetické agentury Zlínského kraje)
– Konzultace Vašich projektů aneb jak na rekonstrukci či stavbu domu (osobní konzultace, poradenství)
– Přírodní materiály v budovách se zaměřením na pasivní domy (Doc. Ing. Josef Chybík, CSc., Fakulta architektury VUT v Brně)
– Využití slámy ve stavebních konstrukcích (Ing. Daniel Grmela, Fakulta architektury VUT v Brně)
– Exkurze pasivním domem a modelovými projekty v Hostětíně
Neděle 8.11:
– Solární energie pro ohřev vody a výrobu elektřiny — exkurze (Mgr. Radim Machů, Ekologický institut Veronica)
– Změna klimatu, její příčiny, dopady a výhledy (RNDr. Jan Hollan, Ekologický institut Veronica)
– Procházka krajinou Bílých Karpat — prohlídka mateřské školy v Pitíně, izolované slámou a rekonstruované do pasivního standardu
a další doprovodný program.
Bližší informace a časový harmonogram naleznete zde.
Přihlášky: hostetin@veronica.cz
Zdroj: Centrum Veronica Hostětín, 19.10.2009











Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…
Podcast je podle mě skvělý formát pro předávání zkušeností ze stavebnictví. Pokud se v něm budou objevovat nejen odborníci, ale…
Skvělá iniciativa. Kvalitních a srozumitelných informací o stavbě domu není nikdy dost. Podcast si ráda poslechnu:-);-)
Jako člověk, který stavěl dům, vím, kolik nejasností a protichůdných rad člověk během stavby potká...Proto vítám každý projekt, který přináší…