Brazilští architekti metro arquitetos byli pověřeni úkolem vytvořit v továrně na čokoládu návštěvnický prostor.
Práce na stavbě se chýlí ke konci. Hlavní ideou návrhu bylo prosvětlit jinak fádní krajinu u dálnice spojující São Paulo a Rio de Janeiro. Náhle se objeví očividně nová stavební struktura. Výjev doprovodí ještě instalace dvou věží ze skla a oceli, jimiž se vstoupí do nového okruhu kolem výrobního komplexu. Z funkčního hlediska okruh zabraňuje střetávání proudu návštěvníků a toku výrobků. Geometrie stavby a použité materiály byly navrženy tak, aby vyvolávaly smyslové a vjemové zážitky a aby přispívaly k porozumění informacím o historii a výrobě čokolády, které člověk potká během své cesty po návštěvnickém okruhu.











Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…