Porota letošního architektonického bienále udělila čestné uznání pavilonu USA za nápaditou instalaci Spontaneous Interventions: Design Actions for the Common Ground. Komisařkou americké účasti na festivalu a kurátorkou výstavy je Cathy Lang Ho z Institutu pro městské navrhování spolu s Davidem Van Der Leerem z Guggenheimova muzea v New Yorku a Nedem Cramerem, šéfredaktorem časopisu Architecture. Na výstavě se prezentuje 124 sociálních městských intervencí, které přinesly okamžité zlepšení veřejné sféry.
Architekty vlastní expozice byly kanceláře Freecell z Brooklynu v těsné spolupráci s ateliérem M-A-D z kalifornského Sausalita. Navrhli kinetický systém s různobarevnými bannery, závažími a kladkami, které ukazují každý ze 124 zásahů.
Barevné kódy od sebe odlišují typy intervencí, jako např. oranžový pro zlepšení přístupnosti, růžový pro obecní projekty, světle zelený pro ekonomiku, tmavě zelený pro trvalou udržitelnost a různě modré pro zábavu a lepší informovanost. Návštěvníci si mohou bannery stáhnout k sobě dolů, aby se s projektem mohli seznámit důkladně, chtějí-li.
Video z expozie zde.
Projekty různého rozsahu jsou všechny realizované veřejností – ať už placenou nebo dobrovolnou pracovní účastí.
Printscreeny pocházejí ze stránek projektu.
Kde jsou tyče na sjíždění o patro níž?
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!