Město Kardašova Řečice připravuje dvoukolovou anonymní architektonickou soutěž o návrh nové radnice a knihovny. Vyhlašovatel má investiční záměr zahájit stavební realizaci revitalizace radnice a knihovny co nejdříve, ideálně již na jaře 2014. Soutěž o návrh by proto měla být vypsána v nejbližších týdnech, pravděpodobně na přelomu února/března.
Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu revitalizace a případné dostavby radnice a knihovny v Kardašově Řečici na místě stávajícího objektu stávajícího městského úřadu a knihovny na pozemku p.č. 237/1 k.ú. Kardašova Řečice. Jedná o velmi dobře dochovanou stavbu klasicistní radnice z let 1822-25, dominantu náměstí, s hodnotnou, převážně klenutou dispozicí a kvalitním, byť střídmým zevnějškem, která však neodpovídá současným potřebám radnice a knihovny.
OBECNÉ POŽADAVKY NA ŘEŠENÍ RADNICE A KNIHOVNY:
· Vyhlašovatel požaduje respekt k urbanistickým a architektonickým hodnotám místa. (Stávající objekt však není nijak památkově chráněný)
· Návrh musí respektovat ekonomické možnosti vyhlašovatele (předpokládaná výše investice by měla být cca 25 mil. Kč včetně DPH)
· Návrh bude ekonomicky výhodný – hledá se efektivní a funkční dispoziční řešení stavby/přístavby
· Stávající objekt radnice lze rozšířit o přístavbu směrem do dvora při zachování stávajících provozních podmínek (vjezd, výjezd, zbrojnice, byty, technické služby)
· Součástí návrhu může být i částečná demolice stávajícího objektu.
· Projekt bude přiměřeně vycházet ze zásad udržitelné a pasivní architektury, tj. bude dbát na příjemné vnitřní klima a minimální energetickou náročnost na provoz budoucího objektu (chlazení, vytápění, příprava teplé vody, osvětlení,..)
· Celý dům bude řešen bezbariérově s výtahem. (výtah není, je třeba ho dostavět)
V nezávislé části poroty by měli zasednout architekti Petr Hrůša, Radek Zeman, Jan Brotánek a Michal Fišer. Závislou část poroty tvoří MVDr. Petr Nekut – starosta MÚ Kardašova Řečice, Ing. Karel Mach – 1. místostarosta, Karel Staněk – zastupitel. Porota si přizvala experty na knihovnický provoz, rozpočtáře a energetickou náročnost provozu v rekonstruovaných stavbách.
Porota bude v prvním kole hodnotit pouze koncepční a dispoziční řešení. Všechny návrhy, které postoupí do druhého kola k dopracování návrhu konstrukčního řešení, budou oceněny nebo odměněny.
Účelem a posláním soutěže je nalézt a ocenit nejvhodnější řešení předmětu soutěže, která splní požadavky vyhlašovatele a následně zadat zakázku na zpracování navazujících výkonových fází projektových prací, dohledu nad jejich prováděním a uvedením uvedené stavby do užívání v jednacím řízení bez uveřejnění podle ustanovení § 23 odst. 6 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách.
Do jednacího řízení bez uveřejnění budou vyzvání všichni ocenění účastníci, kteří splní kvalifikační kritéria .Kritéria jednacího řízení bez uveřejnění budou hodnocena v tomto pořadí:
· UMÍSTĚNÍ V SOUTĚŽI (kvalita architektonického, dispozičního a konstrukčního řešení)
· INVESTIČNÍ NÁKLADY NA REALIZACI NÁVRHU
· PREZENTACE NÁVRHU v rámci jednacího řízení bez uveřejnění
· CENA za zpracování kompletní projektové dokumentace (návrh smlouvy a smluvní podmínky)
Vyhlašovatel předpokládá bezprostřední uzavření smlouvy s vítězem jednacího řízení bez uveřejnění a zahájení práce na všech dalších výkonových fázích projektové dokumentace.
Kardašova Řečice je menší středisková obec s 2 300 obyvateli, které v běžném roce hospodaří s 47 mil. Kč ročně. Místní knihovnu ročně navštíví skoro 8000 obyvatel.
Ing. Markéta Kohoutová,
sekretář soutěže a zpracovatel soutěžních podmínek architektonické soutěže o návrh s následným jednacím řízením bez uveřejnění Radnice a knihovna Kardašova Řečice
Petr Vybrali jsme ho hlavně kvůli lepší tepelné izolaci – v zimě je u oken znatelně tepleji a v létě…
Je fajn vidět, že společnost HELUZ IZOS nabízí nejen širokou škálu izolačního zasklení, ale také nástroje, které usnadňují výběr —…
Zajímavé zjištění, že tohle patří pod Heluz. To by mě nenapadlo.
Taková záruka je úplně jiná liga. 149 let? To už je skoro jako věčnost! 😎
Kdo by nechtěl mít na barák doživotní záruku? A ještě k tomu celou hrubou stavbu, to už je level, co…