act romegialli: Green Box - renovace garáže na zahradní domek

act romegialli: Green Box - renovace garáže na zahradní domek

(13. 3. 2013) Pavilon pro zahradničení i pro společenská setkání v Rhaetských Alpách.

 
 
 
 

act romegialli: Green Box - renovace garáže na zahradní domek

Pavilon pro zahradničení i pro společenská setkání v Rhaetských Alpách.

 
místo: Cerido, provincie Sondrio, kraj Lombardsko, Itálie
architekt: Act_Romegialli / Gianmatteo Romegialli, Angela Maria Romegialli, Erika Gaggia
zahradní architekt: Gheo Clavarino
klient: soukromý
zadání projektu: 2010
realizace: 2011
foto: Marcello Mariana, archív autorů

Zanedbaná garáž v bujném svahu Rhaetských Alp se může po revitalizaci znovu užívat. Nově definuje význam termínu "zelená střecha". "Green box", jak architekti z italské kanceláře Act_Romegialli nazývají svůj projekt, je konstrukčně tenká kovová síťovina na stávajících kamenných sloupech, vhodnější by však bylo hovořit spíše o vrstvách převážně listnatých porostů, které pokrývají různé části stavby.

První síť se skládá z lonicera periclymenum (zimolezu) a polygonum baldschuanicum (rdesna), které vytvářejí robustní podpůrnou síť jako vaznice pro lehčí humulus lupulus (chmel) a clematis tangutica (plamének tangutský). V základní desce alternují letničky a trvalky, takže po celý rok zde jsou kvetoucí rostliny. 

Hustá živá stěna a baldachýn přirozeně stíní interiér nově a znovu využitého zahradního domku. Je tu jednoduchá kuchňská linka a prostor pro společenské setkání, vše ponořeno do lesního zátiší. 

Paleta umělých surovin se mísí s přírodními: z pozinkované oceli je tenký pult s integrovaným vařičem a s úložnými prostory pro kuchyňské náčiní i potraviny. Repasovaná široká dřevěná prkna pokrývají podlahu, přičemž okraje podlahy jsou z pruhů světle šedého betonu mezi původními kamennými sloupy.původní objekt
 

 

půdorys

 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz