ActivCem, DuoCem a TetraCem

ActivCem, DuoCem a TetraCem

(19. 5. 2020) Prémiové omítky Cemix

   
 
 
 
 

ActivCem, DuoCem a TetraCem

Hledáte nejodolnější „kabát“ pro svůj dům? Zkuste prémiové omítky Cemix!
ActivCem, DuoCem a TetraCem jsou prémiové omítky Cemix, které v sobě nesou ty nejlepší vlastnosti pastovitých omítek, které můžete v současné době na stavebním trhu získat. TetraCem se dovede sama čistit, omítka ActivCem vydrží i nárazy a DuoCem umí výborně dýchat.
Prémiové fasádní omítky Cemix jsou doslova brněním pro váš dům, ať již v jakémkoli slova smyslu. Jejich vývoj vycházel z faktu, že fasádní omítky nemají jen estetickou funkci, ale hlavně praktický význam. Navíc jsou každý den vystavovány povětrnostním vlivům a často i extrémním teplotním výkyvům, vichřici, která žene déšť přímo proti stěnám, mrazu, krupobití, ale i ostrému slunečnímu záření. A na špatné omítce pak mohou tyto vlivy zanechávat nevratné stopy.

Omítka TetraCem
Omítka TetraCem výborně dýchá díky vlastnostem svého pojiva (silikonového a silikátového), spolehlivě proto propouští nežádoucí vlhkost ze stavební konstrukce. Na svém povrchu je přitom vodoodpudivá, proto zde dochází k optimální regulaci vlhkosti a povrch je udržován v suchu. Zároveň tato vlastnost funguje jako přirozená ochrana před usazováním nečistot a růstem řas a mechů. Aktivní čistící proces – fotokatalytický efekt také posiluje a přispívá k samočisticím schopnostem omítky. Omítka TetraCem zároveň dosahuje vysoké pevnosti a tepelné odolnosti díky vyztužení aramidovými a skelnými vlákny.
Omítka TetraCem tedy disponuje těmito základními vlastnostmi: vysokou paropropustností (kategorie V1), vysokou vodoodpudivostí (kategorie W3) a vysokou mechanickou odolností. Kromě těchto vlastností je navíc velmi dobře bioticky odolná, pružná a hodí se na všechny typy zateplovacích systémů a fasád, své uplatnění však najde i v sanačních omítkových systémech.
Jedinečné vlastnosti omítky Tetracem vyniknou především v oblastech se znečištěným ovzduším a na mechanicky namáhaných fasádách (např. fasádách u hřišť škol, školek, fasádách panelových domů na sídlištích apod.).

Omítka DuoCem
Omítka DuoCem propouští velice dobře vodní páry, které vznikají uvnitř stavby a procházejí přes její obvodovou konstrukci směrem ven. I tato omítka pak na svém povrchu odpuzuje vlhkost, což se projevuje jako takzvaný „rosa efekt“. Voda na povrchu neulpívá, ale v kapičkách odtéká, přičemž s sebou bere nečistoty. Pojivo této omítky je zásadité, proto přirozeně brání růstu řas a mechů, které vyžadují prostředí spíše kyselé. Nízký termoplastický efekt má pak na svědomí, že povrch omítky při zahřátí neměkne, čímž je bráněno přilepení nečistot.
Také omítka DuoCem je vhodná díky vynikajicí paropropustnosti na všechny typy zateplovacích systémů Cemixtherm, zejména s minerální vlnou a sanační omítkové systémy Cemix (splňuje požadavky směrnice WTA). Značné uplatnění pak tato omítka najde u dřevostaveb a jiných difuzně otevřených konstrukcí. Hodí se přitom do regionů se znečištěným ovzduším, do lokalit blízko dopravních cest a do prostředí s vysokou prašností.
Omítka DuoCem vyniká stálostí barev a díky přirozené regulaci vlhkosti na povrchu a absenci biocidních prostředků je velmi šetrná k životnímu prostředí.

Omítka ActivCem
Omítka ActivCem je velice pružná, a proto dovede odolávat i mechanickému namáhání v podobě nárazů, dlouhodobě též výborně odolává běžným výkyvům teplot a vzniku mikroprasklin, a to i v podkladních vrstvách. Pevnost této omítky je zajištěna vysokopevnostními skelnými vlákny, kterými je vyztužena (v každém balení omítky je 30 km vláken, která jsou v ještě nezpracované omítce viditelná pouhým okem).
Mikrokapsle s ochrannými přísadami pak zajišťují pozvolné uvolňování ochranných látek a tedy dlouhodobou ochranu před nežádoucím biologickým napadením fasády plísněmi a řasami. Inovovaná pojivová emulze pro změnu zajišťuje komfortní zpracování, které odpouští i případné chyby při strukturování omítky. Vzhled výsledného povrchu je prostě vždy skvělý, má atraktivní strukturu.
Omítka ActivCem se hodí na všechny typy zateplovacích systémů Cemixtherm. Při použití COOL přísad je navíc zpracovatelná i za nižších teplot. Použít ji lze především v exteriéru, kde díky vynikající stálosti barev vykazuje velmi dlouhou životnost a nízké náklady na údržbu. Jde tedy o vysoce ekonomické řešení.
Tato omítka se hodí i pro rekonstrukce budov, tedy jejich fasád, a to včetně použití v sanačních omítkových systémech Cemix, splňuje totiž požadavky směrnice WTA.

Prémiové omítky Cemix jsou dodávány v široké paletě barevných odstínů, které najdete ve vzorníku Cemix Duhově krásný. S ideální skladbou zateplovacích systémů Cemixtherm a volbou prémiových omítek Cemix Vám rádi pomůžou naši specialisté na www.cemix.cz.

podle podkladů společnosti LB CemixKomentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz