Majitel tento apartmán v tyrolských alpách používal řadu let, ale když zjistil, že ceny místních realit stoupají, rozhodl se pro renovaci. Zadání znělo: vytvořit moderní interiér s horskou atmosférou.
Při návštěvě jsme zjistili, že jde o stavbu ze sedmdesátých let a interiér byl zařízen klasickým tyrolským stylem. Tento interiér však neodpovídal samotné stavbě apartmánového domu, jež se nachází v lyžařském středisku.
Apartmán má jižní rohovou dispozici s okny s velkoformátovým prosklením a překrásným výhledem na údolí. Tento výhled pro nás byl nejdůležitější a vše se mu podřídilo, například vstupní prostor jsme zvětšili tak, aby výhledy upoutaly už při vstupu.
Z haly se vchází do obývacího prostoru s kuchyní nebo do ložnice. Kuchyň jsme oddělili od obývacího prostoru posuvnými dveřmi. Obývací prostor má několik funkcí: jídelní, společenskou, relaxační a příležitostné spaní pro další dvě osoby. Z tohoto prostoru je také vstup na balkon s možností stolování pod širým nebem. Dále se z haly vstupuje do ložnice, koupelny s WC a komory.
V interiéru jsme zmenšili plochu dlažby a barevně na ni navázali kobercem. V ostatních částech interiéru jsme uplatnili dřevěné obklady z běleného kartáčovaného dubu v kombinaci s tyrkysovým čalouněním. Čalounění má parketový rybinový vzor, který se opakuje v kuchyňském keramickém obkladu.
Autorská zpráva
Autor projektu: Ing. arch. Adam Slabý
Tu technickou pomoc při zakládání první řady je fakt skvělá možnost využít. Ono to zase nestojí nijak moc a není…
Heluz je v podstatě dost populární značka výrobce stavebního materiálu v Česku, hlavně jsou známí svými dobrými izolačními vlastnostmi. Úplně…
Pochybuji, že si dnes ještě někdo dobrovolně vybere dvojsklo...
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.