Adam Slabý: Interiér s horskou atmosférou

Adam Slabý: Interiér s horskou atmosférou

(16. 3. 2015) Majitel tento apartmán v tyrolských alpách používal řadu let, ale když zjistil, že ceny místních realit stoupají, rozhodl se pro renovaci. Zadání znělo: vytvořit moderní interiér s horskou atmosférou.

 
 
 
 

Adam Slabý: Interiér s horskou atmosférou

Majitel tento apartmán v tyrolských alpách používal řadu let, ale když zjistil, že ceny místních realit stoupají, rozhodl se pro renovaci. Zadání znělo: vytvořit moderní interiér s horskou atmosférou.

Při návštěvě jsme zjistili, že jde o stavbu ze sedmdesátých let a interiér byl zařízen klasickým tyrolským stylem. Tento interiér však neodpovídal samotné stavbě apartmánového domu, jež se nachází v lyžařském středisku.

Apartmán má jižní rohovou dispozici s okny s velkoformátovým prosklením a překrásným výhledem na údolí. Tento výhled pro nás byl nejdůležitější a vše se mu podřídilo, například vstupní prostor jsme zvětšili tak, aby výhledy upoutaly už při vstupu.Z haly se vchází do obývacího prostoru s kuchyní nebo do ložnice. Kuchyň jsme oddělili od obývacího prostoru posuvnými dveřmi. Obývací prostor má několik funkcí: jídelní, společenskou, relaxační a příležitostné spaní pro další dvě osoby. Z tohoto prostoru je také vstup na balkon s možností stolování pod širým nebem. Dále se z haly vstupuje do ložnice, koupelny s WC a komory.V interiéru jsme zmenšili plochu dlažby a barevně na ni navázali kobercem. V ostatních částech interiéru jsme uplatnili dřevěné obklady z běleného kartáčovaného dubu v kombinaci s tyrkysovým čalouněním. Čalounění má parketový rybinový vzor, který se opakuje v kuchyňském keramickém obkladu.

Autorská zpráva
Autor projektu: Ing. arch. Adam Slabý

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz