Adele restaurace

Adele restaurace

Hotel Kings Court, Náměstí Republiky, Praha 1

(13. 12. 2021) CAMA Architekti

   
 
 
 
 

Adele restaurace

S Hotelem Kings Court spolupracujeme už řadu let. Majitelé často vymyslí zadání, které se na začátku zdá být technicky nepravděpodobné až nemožné. Navíc při realizaci jde hlavně o čas, protože hotel musí nepřetržitě fungovat a hosté nesmí být rušeni. V tomto duchu jsme zpracovali nový design apartmánů, bar i společenské zázemí hotelu. Rekonstrukce restaurace se stala prostorově a technologicky výzvou, šlo ale především o hledání jejího nového konceptu.


Restaurace je situovaná na nároží v přízemí hotelu, velkorysá okna směřují do Náměstí Republiky a na Obecní dům. Navazuje na ně předzahrádka. Majitelé se rozhodli změnit její konzervativní výraz na mladistvější, méně formální, služby rozšířili o přípravu pizzy. Do prostoru jsme tedy museli zakomponovat plynovou pizza pec. Restaurace je otevřená od brzkého rána až do nočních hodin, její služby se však v průběhu dne mění – od snídaní, přes restauraci a la carte, po noční bar.

Pro potřeby hotelových hostí a zejména pro plynulý chod snídaní jsme vestavbou galerie zvětšili počet míst k sezení. Pro komfort hostů jsme realizovali chlazení s koncovými prvky integrovanými do podhledu. Základ interiéru tvoří mimo světlých tónů stěn a podhledu kvalitní dřevěná podlaha. Vestavěnému interiéru dominuje velkorysý barový pult, černá ocel a mosaz, dub, bílý obklad stěn. Černá a zlatá se uplatnily i při výběru centrálního osvětlení a nástěnných lamp. Interiér je oživený pastelově zbarveným čalouněným nábytkem, zútulněný živou zelení.

Autorská zpráva

Autoři: CAMA Architekti - Lenka Chromíková, Jan Švestka, David Straka
Projekt interiéru do finální podoby pozměnil izraelský designér Guri Meir
Investor: HMG s.r.o
Podlahová plocha: 240 m2
Obestavěný prostor: 975 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.0882367
14.4281015
Adele restaurace

Adele restaurace
Hotel Kings Court, Náměstí Republiky
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz