Administrativní budova AFI Karlín Business Centre na úpatí Vítkova

Administrativní budova AFI Karlín Business Centre na úpatí Vítkova

 
 
 
 

Administrativní budova AFI Karlín Business Centre na úpatí Vítkova

Nová budova by měla vyrůst u Lyčkova náměstí mezi ulicemi Pernerova a Korybutova. Bude mít dvě podzemní a šest nadzemních podlaží. Budovu by měly tvořit čtyři objekty s oválným půdorysem, které propojí skleněný plášť. Investor v místě původně plánoval budovu, v které by byly kanceláře a byty. Nyní plán změnil a chce převážně administrativní objekt, v přízemí bude restaurace a kantýna pro zaměstnance a prostory pro několik obchodů.

CMC architects / AFI Europe / AFI Karlín Business Centre (zdroj: Kuzemenský a Synek)
Na úpatí Vítkova zřejmě vyroste nová administrativní budova

Praha 20. března (ČTK) -
Na úpatí Vítkova zřejmě vyroste nová administrativní budova. Investor, kterým je společnost Balabenka s. r. o., už dříve získal povolení na jinou budovu na stejném místě, nyní žádá o změnu územního rozhodnutí. S výstavbou nesouhlasí část obyvatel Karlína, podle Marie Foltýnové ze sdružení Karlín sobě je záměr naddimenzovaný a nerespektuje historickou zástavbu. Odpůrci stavby, mezi kterými byla i zpěvačka Bára Basiková, dnes podali na úřad Prahy 8 své připomínky, stavební úřad se jimi bude zabývat.

Zástupci investora 20. března projekt představili veřejnosti. Na jednání na úřadu Prahy 8 řekli, že nová budova má být nižší než ta, na kterou má investor stavební povolení. Podle nich je záměr v této lokalitě přijatelný, upozorňovali na to, že s ním souhlasil i památkový odbor pražského magistrátu. Se záměrem souhlasí také městská část. "Doplnění bytové výstavby administrativou může být přínosem. Lokalita přes den ožije," řekla novinářům mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová.

Podle obyvatel Karlína ale budova přivede do míst další dopravu, v budově je totiž plánováno parkoviště pro zhruba 300 automobilů. "Nový komplex bude v bezprostřední blízkosti dětského hřiště a zahrady základní a mateřské školy. V exponovaných hodinách dojde ke kumulaci dopravy a neúměrnému zatížení dopravních komunikací, které jsou nyní regulovány jednosměrným provozem," argumentovali dnes odpůrci stavby. Obyvatelé se obávají rovněž toho, že o další kanceláře nebude zájem. Podle nich je už nyní část nových kanceláří v Karlíně prázdná.

Neobsazenost pražských kanceláří v závěru roku 2011 mírně stoupla na 12 procent, oznámilo letos sdružení realitních poradenských firem Prague Research Forum. Bez nájemce bylo 336.000 metrů čtverečních administrativních ploch. Celkem bylo v minulém čtvrtletí v hlavním městě 2,8 milionu metrů čtverečních kanceláří.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací (včetně zajímavých komentářů plánované stavby) o celém projektu i požadované změně územního rozhodnutí, o které společnost žádá a která se týká změny umístění, objemu, tvaru, kapacity a výšky bytového domu, nazvaného nyní „AFI Karlín Business Centre – administrativní budova“ Praha 8 – Karlín, ulice Pernerova a Korybutova."naleznete na stránkách
atelieru architektury a urbanismu fa čvut v Praze Kuzemenský a Synek.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

19. 12. 2017 15:37:33. Re: Administrativní budova AFI Karlín Business Centre na úpatí V... Antonín Novák

  Už to stojí a vypadá to spíš jako nějaká chemička nebo jako obří zásobníky hmotných rezerv - hlavně z Vítkova. Od školy to zase připomíná otvor mezi stehny. Vypadalo to jako dobrý projekt, ale moc se to nepovedlo. Asi zapomněli, že okolo už nějaké domy stojí.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.