Administrativní budova AFI Karlín Business Centre na úpatí Vítkova

Administrativní budova AFI Karlín Business Centre na úpatí Vítkova

(22. 3. 2012) Nová budova by měla vyrůst u Lyčkova náměstí mezi ulicemi Pernerova a Korybutova. Bude mít dvě podzemní a šest nadzemních podlaží. Budovu by měly tvořit čtyři objekty s oválným půdorysem, které propojí skleněný plášť. Investor v místě původně plánoval budovu, v které by byly kanceláře a byty. Nyní plán změnil a chce převážně administrativní objekt, v přízemí bude restaurace a kantýna pro zaměstnance a prostory pro několik obchodů.

 
 
 
 

Administrativní budova AFI Karlín Business Centre na úpatí Vítkova

Nová budova by měla vyrůst u Lyčkova náměstí mezi ulicemi Pernerova a Korybutova. Bude mít dvě podzemní a šest nadzemních podlaží. Budovu by měly tvořit čtyři objekty s oválným půdorysem, které propojí skleněný plášť. Investor v místě původně plánoval budovu, v které by byly kanceláře a byty. Nyní plán změnil a chce převážně administrativní objekt, v přízemí bude restaurace a kantýna pro zaměstnance a prostory pro několik obchodů.

CMC architects / AFI Europe / AFI Karlín Business Centre (zdroj: Kuzemenský a Synek)
Na úpatí Vítkova zřejmě vyroste nová administrativní budova

Praha 20. března (ČTK) -
Na úpatí Vítkova zřejmě vyroste nová administrativní budova. Investor, kterým je společnost Balabenka s. r. o., už dříve získal povolení na jinou budovu na stejném místě, nyní žádá o změnu územního rozhodnutí. S výstavbou nesouhlasí část obyvatel Karlína, podle Marie Foltýnové ze sdružení Karlín sobě je záměr naddimenzovaný a nerespektuje historickou zástavbu. Odpůrci stavby, mezi kterými byla i zpěvačka Bára Basiková, dnes podali na úřad Prahy 8 své připomínky, stavební úřad se jimi bude zabývat.

Zástupci investora 20. března projekt představili veřejnosti. Na jednání na úřadu Prahy 8 řekli, že nová budova má být nižší než ta, na kterou má investor stavební povolení. Podle nich je záměr v této lokalitě přijatelný, upozorňovali na to, že s ním souhlasil i památkový odbor pražského magistrátu. Se záměrem souhlasí také městská část. "Doplnění bytové výstavby administrativou může být přínosem. Lokalita přes den ožije," řekla novinářům mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová.

Podle obyvatel Karlína ale budova přivede do míst další dopravu, v budově je totiž plánováno parkoviště pro zhruba 300 automobilů. "Nový komplex bude v bezprostřední blízkosti dětského hřiště a zahrady základní a mateřské školy. V exponovaných hodinách dojde ke kumulaci dopravy a neúměrnému zatížení dopravních komunikací, které jsou nyní regulovány jednosměrným provozem," argumentovali dnes odpůrci stavby. Obyvatelé se obávají rovněž toho, že o další kanceláře nebude zájem. Podle nich je už nyní část nových kanceláří v Karlíně prázdná.

Neobsazenost pražských kanceláří v závěru roku 2011 mírně stoupla na 12 procent, oznámilo letos sdružení realitních poradenských firem Prague Research Forum. Bez nájemce bylo 336.000 metrů čtverečních administrativních ploch. Celkem bylo v minulém čtvrtletí v hlavním městě 2,8 milionu metrů čtverečních kanceláří.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací (včetně zajímavých komentářů plánované stavby) o celém projektu i požadované změně územního rozhodnutí, o které společnost žádá a která se týká změny umístění, objemu, tvaru, kapacity a výšky bytového domu, nazvaného nyní „AFI Karlín Business Centre – administrativní budova“ Praha 8 – Karlín, ulice Pernerova a Korybutova."naleznete na stránkách
atelieru architektury a urbanismu fa čvut v Praze Kuzemenský a Synek.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

19. 12. 2017 15:37:33. Re: Administrativní budova AFI Karlín Business Centre na úpatí V... Antonín Novák

  Už to stojí a vypadá to spíš jako nějaká chemička nebo jako obří zásobníky hmotných rezerv - hlavně z Vítkova. Od školy to zase připomíná otvor mezi stehny. Vypadalo to jako dobrý projekt, ale moc se to nepovedlo. Asi zapomněli, že okolo už nějaké domy stojí.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 12. 2021 15:41:37

Re: Česká města se jednoznačně shodla na potřebě okamžité úpravy...

Pamatuju si, jak těsně po revoluci probíhala diskuse o potřebě novýho stavebního zákona. Bavili jsme se o tom, že potřebujeme zákon logickej, přehlednej, stručnej, funkční. Padl názor, že jeden z nejlepších systémů stavebního práva má Bavorsko, navíc je nám kulturně a historicky blízký. Nabízí se tedy řešení prostě bavorský právo převzít a přizpůsobit. Vypadalo to tenkrát v tý euforii, že to je logická cesta a že po ní půjdeme. Pak do toho vstoupily ty naše obvyklý komplexy z "cizáků", malost, neschopnost inspirovat se tam, kde věci fungují, potřeba prosadit si svoje zájmy a zájmečky, potřeba vyšlapat si tu svojí jedinečnou českou cestičku, přece nám někdo nebude radit... Výsledkem byl stavební zákon horší a delší, než byl ten socialistickej. A od tý doby je k horšímu každá další změna. Ja to k pláči, vůbec se městům nedivím. Stát za třicet let demokracie a slibů o zeštíhlení a racionalizaci svých funkcí nabobtnal do obludných rozměrů a zdá se, že není moci, která by s tím něco dokázala udělat. Ideály maximální svobody nejen jednotlivce, ale i obcí a (mikro)regionů, vzaly dávno za svý. Aktuální stavební zákon má 335 paragrafů, 142 stran. Ten předchozí měl paragrafů 198, stran 95. Socialistickej stavební zákon měl 145 paragrafů a 52 stran. Není výmluvnějšího svědectví o tom, kam tahle země směřuje, v přímým rozporu se sliby a proklamacemi každý další politický garnitury. A já se ptám spolu s klasikem a Vávrou: "Musí to bét, Maryšo?!"

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz